Ana Sayfa » Müzik » Aldığı Ödülü Şehit Annesine Veren Yeşim Salkım’a Takdir

Aldığı Ödülü Şehit Annesine Veren Yeşim Salkım’a Takdir

oduller-reklam-banner

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen İstanbul Şehir Ödülleri’nde Yeşim Salkım, yılın annesi seçilmiş ve ödülü kabul etmemişti. Törene ödülü reddetmek için gittiğini açıklayan Salkım, ödülü şehit Üsteğmen Mahir Turan’ın annesi Hekime Turan’a vermişti. Yaşanan bu olayı Milliyet Gazetesi’nden Ali Eyüboğlu köşesine taşıdı.

Oya Ulucan Event tarafından düzenlenen ödül töreninde ödülü kabul etmeyen Yeşim Salkım, Instagram hesabında şu sözleri paylaşmıştı:

“Bir hanımefendi aradı ve ‘Yılın Annesi’ ödülünü bana vermek istediklerini söyledi. Ben de kabul etmek istemediğimi belirttim ve bunu söylemek için geldim buraya. Benim bir derdim var ve bunu her yerde söylemek istiyorum. Bu ülkede bu kadar kadın, çocuk katledilirken, ödül törenlerinde bizi ‘Yılın Annesi’ seçmek bence abesle iştigal. Ben zaten ailemden yeterince takdir görüyorum. Şarkıcılığımla ilgili bir ödül olursa seve seve, başımın üstüne. Çok iyi bir anne olduğumu düşünmüyorum. Evde iki bakıcım var, çocuklarıma onlar bakıyor. Biri yemeklerini, öteki ütülerini yapıyor. Umarım bu ödül töreni ders olur. Bundan sonra ‘Yılın Annesi’ ödülleri bizim gibi şımarıklara değil de, hak eden annelere verilir.”

Yaşanan olay üzerine gazeteci Ali Eyüboğlu ise köşe yazısında ” ‘Madem ödülü kabul etmeyecekti, ne işi var törende?’ diyebilirsiniz. O da bir yöntem ama Salkım, “Böyle bir ödülü kabul edemem” deyip törene gitmeseydi, bundan kimsenin haberi olmazdı. Şarkıcı törene gitti, ödülü niye reddettiğini sahnede söyledi ve kamuoyu da öğrendi” diyerek Salkım’ın yaptığı jesti haklı bulduğunu belirtti.

oduller-reklam-banner
haberalani