Müzikonair Aleyna Tilki İlham Veren Bir Genç Olabilir mi? | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Aleyna Tilki İlham Veren Bir Genç Olabilir mi?

Habertürk Gazetesinden Esin Övet, Bu yıl ki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ni köşesine taşıdı. Övet Aleyna Tilki’nin ilham veren 5 özelliğini yazdı.

İşte O Yazı:

Cumhurbaşkanı’nın elinden bir ödül, bir takdir ya da önemli bir değer alınca hemen eleştirilen sanatçılar kadar inanın ben de usandım. Yeter kardeşim yeter. Bu ne saçmalık?! Unutmayın ki! Mazhar-Fuat-Özkan bu ülkenin bir değeridir. Ki Cumhurbaşkanı elinden Kültür ve Sanat Büyük Ödülü alınca alkışlanacakları yerde “Yalakalık” sesler yükseliyor. Çünkü Mazhar Alanson’un söylediği sözlere takılıyor millet. Kardeşim ne yalakalığı! Yeter usandık. Fazıl Say’a da söylenmedik söz bırakılmamıştı. Bu ülke bizim. Bu değerler bizim. Of gerçekten çok sıktı bu muhabbetler. Ben artık okumuyorum, görmüyorum bile. Saçmalık üstü saçmalık gerçekten.

Neyse ben artık bu konuya dalmayacağım. Usandım onlar, bizler, şunlar, bunlar mevzusundan. Bu ülke bir kardeşler. B şunu aklınıza kazıyınız. Neyse! Ben asıl Mazhar Alanson’un diğer ödüllere verdiği saygıya takıldım. Gerçekten hiç umursamamış han. O kadar ödülü bir yerlerde kaybetmiş. Belki aldığı gün çöpe atmıştır. Var çünkü öyle sanatçılar. Ödülü alıyor, arabaya biner binmez atıyor bir köseye ve bir daha da görmüyor. Mazhar Alanson’da umursamamış ödüller. Gerçekten ben en asıl buna takıldım. Keşke böyle talihsiz bir açıklama yapmasaydım!

* Aleyna ilham veren genç olamaz mı? “Aleyna Tilki ilham veren genç?” olabilir mi olamaz mı? İki gündür herkes bu konuyu tartışıyor. Çoğunluk “Hayır” diyor. Bir kesim de “Neden olmasın?” diyor. Göreceli elbet. -Şöyle k: İlla ki spor, bilim dalında bir şeyler yapınca örnek olmaz elbet. Aleyna Tilki’nin zaman zaman yaptıklarını onaylamasam da Aleyna özgür bir genç. Bu bile insana ilham verebilir aslında. Öncelikle:

1- Özgür yaşıyor.

2- Kendini ifade edebiliyor.

3- “Kim ne der, kim ne düşünür?” diye düşünüp hareket etmiyor.

4- İstediğini, düşündüğünü anında dile getirebiliyor.

5- Kendini kalıplara sokmuyor. Pek bunlar kötü mü? Bence hiç değil. Bu olaylar bile ilham verebilir. Kendine güven olmayan gençlere güven verebilir. Örnek olabilir ki! Ülkemizde kendine güvenmeyen, bastırılan gençler çok fazla. Özellikle kız çocukları. Kız çocuklarının daha özgür ve duygularını ifade edebilmesi çok önemli. Bu yönden bakarsanız Aleyna da gayet güzel ilham verebilir. Ama yok siz başka yönlerden bakarsanız tabi k Aleyna’nın adının bile geçmemesi gerek. Ancak bizim memleket insanı her zaman kötü yönden bakmayı sevdiği ve alıştığı için Aleyna ve onun gibi gençlerin asla bu konularda şansı yok. Devamı…

Kaynak: Esin Övet, Hürriyet

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)