Ana Sayfa » Müzik » Ali Eyüboğlu: Ezhel 27 Gün Boşuna Yattı!..

Ali Eyüboğlu: Ezhel 27 Gün Boşuna Yattı!..

oduller-reklam-banner

Ali Eyüboğlu Milliyet’teki köşesinde bugün rap dünyasında Ezhel adıyla bilinen Sercan İpekçioğlu’nun tutuklanmasına ilişkin bir yazı kaleme aldı. Geçtiğimiz günlerde beraat eden Ezhel hakkında, ’27 Gün Boşuna Yattı’ diyerek bir açıklamalarda bulundu. İşte Ali Eyüboğlu’nun köşe yazısı;

EZHEL, 27 GÜN BOŞUNA YATTI

Rapçi Ezhel (Sercan İpekçioğlu), bazı şarkılarında, uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesiyle tutuklanınca, ‘Söylemezsem Olmaz’da ele almıştık bu konuyu. Her türlü şiddete ve uyuşturucuya karşıyım. Buna rağmen bir şarkıcının, ‘Söyledikleriyle uyuşturucuyu özendiriyor’ iddiasıyla tutuklanmasının, ağır bir karar olduğunu vurgulayıp, şöyle demiştim:
Bu tür davalarda zanlının delilleri karartma ihtimali yoksa, mağduriyet yaratmamak için mahkeme sonuçlanana kadar tutuklama olmamalı. Sanık, yargılandıktan sonra ceza alırsa hapse atılmalı.

24 Mayıs 2018 tarihinde tutuklanan ve savcının 10 yıla kadar hapsini istediği Ezhel, 19 Haziran 2018’de çıktığı ilk duruşmada beraat etti.

Çünkü Ezhel, “Suç işlemek kastıyla hareket etmedim. ‘Yarınımız Yok’ şarkısında uyuşturucunun zararlarını anlattım. Eserlerim hayal ürünüdür. Suçsuzum, beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.
Hakim Dilber Atalay, savcıya değil, Ezhel’e inandı ve kararını verdi:

“Suç işleme kastıyla hareket etmediğine inandım. Sanat eseri olduğunu düşünerek beraatine karar verdim.”

Kaynak: Milliyet | Ali Eyüboğlu

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir