RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Alperen Avincan: Oyuncu Değil Star Olacağım

MüzikOnair’dan Alper Ergez, basın danışmanlığını üstlendiği oyuncu ve model Alperen Avincan ile röportaj gerçekleştirdi.

1. Merhaba hoş geldiniz öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Hoşbuldum. Ben Alperen Avincan. 20 yaşındayım. Profesyonel Model ve oyuncuyum. 4 buçuk senelik bir modellik kariyerim var. Oyunculuğa yeni başladım. Model ve oyuncu olarak kariyerimi sürdürmekteyim, Asıl işim modellik olduğu için genel anlamda modellik yaparak kazanıyorum. Oyunculuk tarafından iyi bir teklif alana kadar modelliği sürdüreceğim. Tekliflere açık olduğumu da buradan söylemek isterim.

2. Fotomodellik, katolog çekimleri ve mankenlik ile ilgilendiğinizi biliyoruz. Peki modellik hayatınız nasıl başladı?

Modellik benim küçüklük hayalimdi. Küçükken defilelerde, katalog çekimlerinde David GANDY, Alex PRANGE gibi modelleri izlerken inanılmaz bir hayranlık duyardım onlara. Büyüyünce bende böyle olmalıyım, ben onlardan daha fazla dikkat çeken ve iş alan bir model olmalıyım hayaliyle yanıp tutuşurdum. Büyüdükçe vücudum, tipim kısacası dış görünüşüm modelliğe çok uygun bir şekilde şekillendi. Benim 5 buçuk senelik bir spor geçmişim var Alper Bey, 14 buçuk yaşımdan 20 yaşıma kadar ağırlık kaldırdım, sağlıklı yaşadım, sigara, alkol vb şeyler asla tüketmiyorum. Böyle olunca şuan ki görünüşüm normal geliyor bana. Kendimi çok beğeniyorum.

3. Bu arada oyunculuk da yaptığınızı biliyoruz. Bugüne kadar birçok dizi ve sinema filminde de rol aldınız. Devam ediyor musunuz?

Oyunculuk da benim çok büyük hayallerimden birisidir. Oyunculuğa profesyonel anlamda yeni başlamış sayıyorum kendimi. Ferhat GÖÇER, Anıl PETEK gibi birçok sanatçıyla çalıştım bu güne kadar. Reklam çekimlerim, dizilerim ve sinema filmim dahi var. Geçtiğimiz sene çok büyük bir teklif aldım, çok iddialı çok farklı bir projeydi. Dijitaldeydi. Ben dizide başrole çok yakın, bir komutanı canlandıracaktım. Proje maalesef iptal oldu. Bundan sonra ki projelerimize bakıyoruz

4. Rol aldığınız klip ve reklam oyunculugu projeleri de oldu. Biraz bahsedebilir misiniz? Hangi projelerde yer aldınız?

•Anıl PETEK “Salla Gitsin Club Remix” Başrol
•Ferhat Göçer&Mine AYMAN- REVA
•CESUR İNŞAAT Tanıtım Filmi
•TRENDYOL Katalog Çekimi
•TUDORS Katalog Çekimi
•TOMMY HİLFİGER Katalog Çekimi
•2 Dizi de ve 1 Sinema filminde yardımcı oyunculuk

5. Peki oyunculuk mu modellik mi desem?

Eğer Türkiye’de yaşamıyor olsaydım modellik derdim. Benim asıl işim modellik bildiğiniz gibi. Defilelerde boy göstermeyi, katalog çekimlerinde tasarımlarla poz vermeyi ve böyle kazanç sağlamayı çok seviyorum. Ama maalesef ki Türkiye’de erkek mankenlik çok geri planda bir meslek şuanda. Bu durumdan bazı kişilerin sorumlu olduğu da bir gerçek. Maalesef kazançlar düşük, işler az. O yüzden ben diğer işim olan oyunculuk üzerine gitmeyi düşünüyorum. En az modellik kadar oyunculukta da kendimi çok yetenekli buluyorum.

6. Bugune kadar katıldığınız modellik yarışmaları oldu mu ve bu yarışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Modellik yarışmalarıyla ilgili sadece şunu söyleyeyim duyduklarınızda doğruluk payı var. Katılmanızı tavsiye etmiyorum, modellik yarışmalarına katılıp ekranda olma umudu şuan ki dönemde boş umuttur. Şansınızı ajanslara kayıt olarak, eğitim alarak ve projelere audition atıp seçilmeyi bekleyerek denemenizi tavsiye ederim.

7. Sizce Türkiye’de modellik yapmak zor mu?

Türkiye de sadece Erkek Model olarak geçiminizi sürdürmeniz imkansızdır. Potansiyeli çok iyi bir modelseniz yurt dışı ajanslarından teklif alıp yurt dışına açılmak söz konusu. Bana 2 sene önce Almanya’dan bir ajans teklif getirdi anlaşamadığımızdan dolayı kabul edemedim.

8. Kariyerinizde kendinize belirlediğiniz bir hedefiniz, hayaliniz var mı?

Kariyerimde kendime inanılmaz bir hedef koydum. “Ben ne çok iyi bir model, ne çok iyi bir oyuncu olmak istiyorum. Ben STAR olmak istiyorum”. Ben çok donanımlı bir insan olarak görüyorum kendimi Alper Bey. 12 senelik bir gitar eğitimim olduğunu biliyor muydunuz :). Her türlü gitar çeşidini inanılmaz bir profesyonellikte çalabiliyorum. Sesimi de güzel buluyorum. Bağlama da çalabiliyorum. İngilizcem iyidir. Akıcı bir diksiyona sahibim. Basketbol oynamayı çok severim. Profesyonel sporcuyum. Çok özgüvenli bir insanımdır, özü sözü bir bir adamım.

9. Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Boş zamanlarınızda neler yaparsınız bir ilgi alanınız, merakınız var mı?

Boş zamanlarımda gitarlarımla vakit geçirmeyi çok seviyorum. Gitarlarım benim arkadaşlarım gibidir. Yüzmeyi ve basketbol oynamayı seviyorum, ağırlık sporum dışında. Eve kapanmayı pek sevmem, ama önemli bir iş üzerinde çalışıyorsam konsantrasyon için eve kapanırım. 1 gün 2 gün veya 1 hafta..

10. Son olarak MüzikOnair okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Şu cümlelerimi tekrar etmek ve vurgulamak isterim. “Ben ne dünyaca ünlü bir model, ne de çok başarılı bir oyuncu olmak istiyorum. Benim amacım STAR olmak”. STAR olan kişi tüm donanımlarını bir arada profesyonelce barındıran kişidir. Ve tekliflere açığım. Size çok teşekkür ederim, sizinle çalışmaktan çok mutluyum. Tekrardan teşekkürler.

Röportaj: Alper ERGEZ – MüzikOnair

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu