Altın Kelebek Ödülleri Müzik Dünyası'nın Gerçeklerini Ortaya Çıkardı -
MüzikMüzik HaberVitrin

Altın Kelebek Ödülleri Müzik Dünyası’nın Gerçeklerini Ortaya Çıkardı

Altın Kelebek Ödülleri sahiplerini buldu. Yine şüphesiz Türkiyenin en iyi ödül töreni olduğunu kanıtlayarak aynı zamanda bize bazı gerçekleri de gösterdi.

Altın Kelebek Ödülleri sahiplerini buldu. Günahıyla sevabıyla yine şüphesiz Türkiyenin en iyi ödül töreni olduğunu kanıtlayarak aynı zamanda bize bazı gerçekleri de gösterdi.

Yıl içerisinde müzik dünyasında yıldızı parlayanları görmüş olduk: Edis, Sefo, Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut, Ebru Yaşar, Hadise, Ece Mumay gibi. Bu isimler haricinde Mustafa Ceceli ve Tuğba Yurt da başarılı bir yıl geçirdiğini söylemeden edemeyiz.

ALTIN KELEBEK’TE HADİSE DETAYI DİKKATLERDEN KAÇMADI

Müzikal kariyeri açısından başarılı bir sezon geçirmesine karşın Hadise’nin, Reza Zarrab ile yaşadığı magazin skandalı sonrası Hürriyet Gazetesi hakkında sarfettiği ağır ithamlarını unutmuş olsa gerek, geceye katılarak ödül alması dikkatli gözlerin radarına takıldı.

Bir de yıldızı sönenler vardı. Örnek olarak; Kariyerinde yaşadığı hızlı yükseliş sonrası şimdi inanılmaz bir düşüş sürecine giren Aleyna Tilkiyi verebiliriz. Yayınladığı Türkçe ve yabancı şarkıları başarısızlıkla sonuçlandı.  Sosyal medyada Edis ile birlikte, “Bu uçak düşerse pop müzik ölür.” yazılı bir fotoğraf paylaşmıştı. Ama partneri Edis Altın Kelebek ödülü, Netflix projesi, müzik platformlarındaki izlenmeleri, sahne performansları ve konserlerinin doluluk oranı ile adeta zirve yaşarken, Aleyna Tilki’nin Spotify’da aylık dinleyici sayılarının düşüşüne bakıldığında geldiği durum gerçek tabloyu gözler önüne sergiliyor.

Cem Belevi de bir zamanlar Edis ile yarışmasına rağmen seneyi kayıpla kapattı. Murat Dalkıç, tutmayan şarkıları yüzünden konuşulmadı. Sibel Can, Kanal D’de yayınlanan TV programına rağmen çıkardığı şarkılarda da beklediği başarıyı yakalayamaması neticesinde Altın Kelebekte ‘Yılın Fantezi Ödülü’nü Ebru Yaşar’a kaptırması sonucu yılın kaybeden isimlerinden biri haline geldi.

Birde hatırlar mısınız bir dönem Sıla gerçeği vardı. zamanlar sadece sesi ve şarkılarıyla gündem olan, pop müziğin en önemli isimlerinden Sıla da artık sadece magazinde yaşadığı ilişkilerle konuşularak magazin figürü haline geldi. 4 gün önce yayınladığı şarkısı 300 bin izlenmeyi bile aşamadı.

Altın Kelebek Ödül töreni sonrası bazı yazılmayan gerçekleri Müzikonairda ortaya koyarak sizlerle paylaşmak istedik. Müziğin özgür kalemi olmaya her zamanki gibi devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)