Anadolu Fest İptal Edildi! -
MüzikMüzik Haber

Anadolu Fest İptal Edildi!

Eskişehir Valiliği'nin 15 gün süreyle açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliği 15 gün süreyle yasaklanmıştı. 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmek için yeniden planlanan festivalin iptal edildiği açıklandı.

Eskişehir Valiliği’nin 15 gün süreyle açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliği 15 gün süreyle yasaklanmıştı. 12- 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan Anadolu Fest gençlik festivaline de bu karar dolayısıyla yasaklama gelmişti. Festivalde Teoman, Emre Aydın, Can Bonomo, Hayko Cepkin, Yeni Türkü, Haluk Levent, Sagopa Kajmer gibi önemli sanatçılar sahne alacaktı.

Bu yasaklama kararı sonrası Anadolu Fest, 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmek için yeniden planlanmıştı. Konu hakkında harekete geçen yetkililer valilik ile izin görüşmelerini başlatmıştı. Ancak yayınlanan duyuruda Anadolu Fest’in tamamen iptal olduğu şu ifadelerle açıklandı: “Geldiğimiz noktada üzülerek dialog ve hukuk zeminindeki çabalarımızın çözümsüz kaldığını sizlerle paylaşmak durumundayız”

Yetkililer satın alınan bilet fiyatlarının da müzikseverlere geri iade edileceğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)