RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Anıl Emre Daldal: Müziği 18 Yaşında Kariyer Olarak Seçtim

Anıl Emre Daldal, kariyeri ve yeni şarkıları hakkında MüzikOnair'dan Alper Ergez'e konuştu.

1. Merhaba Anıl Bey MüzikOnair’a hoş geldiniz Öncelikle  bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz? 

Merhabalar, adım Anıl. 23 Nisan 1996 Amasya doğumluyum. Çocukluğumdan beri spor ve sanat ile ilgiliyim. 15 yaşında yarı-profesyonel kaleciyken ayağımın kırılmasıyla futbolu bırakıp Youtube’a içerikler çekmeye başladım.B u süre içinde müzikle iç içeydim. 18 yaşımda bunu kariyer olarak seçtim. O günden beri kendimi geliştirerek profesyonel olarak müzik yapmaya başladım. Şu an İzmir’de hayatımı müzikle sürdürüyorum.

2. Müzik hayatınız nasıl başladı ve ne zamandan beri ilginiz vardı?

Aslında çok küçük yaşta MTV, Dream Tv gibi kanalları izleyerek sanatçıları taklit ediyordum. Evde duran klasik bir gitarla bir şeyler çalmaya çalışarak müzikle arkadaş olmaya başladım. Daha sonra bunu bir hayal ve hedefe dönüştürerek 18 yaşımda tamamıyla başladım diyebilirim.

3. Türkiye’de bir çok listeyi zorlayan TikTok’ta milyonlarca kez paylaşılan ‘’M’’ isimli şarkınızın sosyal medyada bu kadar çok ses getireceğini tahmin etmiş miydiniz?   

Hayır etmemiştim, aksine “M.” silmeyi düşünüyordum yayınlamadan önce. Halbuki yeni bir soluk getirmişiz. Hiç tahmin etmemiştim.

4. Şarkınızın adı neden ‘’M’’ nasıl ortaya çıktı. Hazırlık sürecinizden biraz bahsedebilir misiniz ve bu şarkınızda kimlerle çalıştınız? 

Hayatım boyunca bir şeyleri detaylı anlatmaktan yorulduğum bir süreçti. O yüzden tam anlatmak yerine, bir harfle herkesin nasıl isterse öyle anlayabileceği bir şeye dönüştürdüm. Benim için tabii ki bir anlamı var ama sadece ben biliyorum :) Tamamen bütün projeyi kendim icra ettim.

5. Şimdilerde ‘’M’’ isimli şarkınızla spotify  global listesinde zirvedesiniz? Birçok ülkenin dinlenilenler listesinde yer aldınız Neler söylemek istersiniz?

Aslında şaşırtıcı değil, heyecanlandırıcı. Çünkü çevremdeki herkes bilir, her zaman dünyaya açılmayı hayal etmişimdir. Ve bu da bunun bir başlangıcı. Çünkü anlamlı şeyler, zor tüketilir ama yavaş ilerler. Bunu görmek çok mutlu edici ve henüz bir başlangıç.

6. Konser ve sahne çalışmalarınızdan birazda bahsedelim. Takviminiz netleşti mi sevenleriniz sizi nerelerde izleyebilecek? 

Sahne için çok önemli çalışmalarım var. Sahneyi, bu meslekte yaptığınız ürünü sunmak olarak geliyor bana. O yüzden her konser benim için son konsermiş gibi özel olmak zorunda. İnsanlara geçirdikleri süre içinde, şarkılarda ne anlatıyorsak o duyguyu yaşamalarını sağlamaya çalışıyorum. Eylül, ekim gibi Türkiye’de bir çok şehirde turne planımız var şu anlık.

7. Çalışma hayatınızın dışında başka bir ilgi alanınız merakınız var mı? Mesela bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz?

Genellikle spor yaparım, dış görünüş bu işin en önemli parçalarından. Onun dışında sakin bir hayatım vardır. Sürekli yeni bir şeyler araştırırım işimle ilgili veya ilgili olmayan.

8. İleriye dönük hedefleriniz neler  ve üzerinde çalıştığınız yeni şarkılarınız var mı?

Üzerinde çalıştığım birçok şarkı ve proje var. Yayınlamak için heyecanlıyım.  İleriye dönük hedeflerim ise, Türkiye’de yapabildiğimi yapıp Dünya standartlarına oynamak. En büyük hedeflerimden birisi, Dünyanın en büyük konser yerlerinde konser vermek.

9. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Çalışmak sizi başarıya, hayaller sizi istediklerinize götürür.

Sevgiyle kalın !

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.