MüzikMüzik HaberVitrin

Antalya’da Eğlence Mekanı Sahipleri Müzik Yasağına Düzenleme Bekliyor

Antalya’da müzikli eğlence mekanı sahipleri, müzik yasağı ile ilgili yeni düzenlemeler gelerek istihdam sağlanmasını talep etti. Pandemide başlayan gece 01.00’dan sonra devam eden müzik yasağı mekan sahiplerini sıkıntıya sokmaya devam ediyor. Eğlence sektörü çalışanları bu yaz sezonu için artık en azından yasağın 04.00’a çekilmesini istiyor.

Kaleiçi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fikret Çağlan, Antalya’da müzik yasağı konusunda yeni kararlar alınması gerektiğini belirterek, “Biz de Antalya’nın turizm kenti olmasından ötürü bir umut müzik yasağının 04.00’e çekilmesini umuyoruz. Hala bu konuda cevap bekliyoruz. Madem böyle bir istisna var bundan faydalanmak istiyoruz. İnsanlar gürültüyü bahane edebiliyorlar ama biz zaten 01.00’den sonra kapalı alanlarda müzik yapılsın istiyoruz. Kapalı alanlarda zaten polis en ufak seste müdahale edebiliyor” dedi.

İstihdam sağlamak için de bu durumun önemli olduğunu söyleyen Çağlan, şu ifadelere yer verdi: “İstihdam konusu çok önemli. Biz saat 04.00’e kadar müzik yapabilsek sahneye iki farklı grup çıkartabiliriz. Çalışan sayısı da istihdam sayısı da artacaktır. Bu engelin olması istihdamı da etkiliyor. Bu yüzden devlet büyüklerimizden destek bekliyoruz. Mevzuat çıkalı 1 ay oldu ama henüz bir gelişme yok. ‘Acaba yaza doğru mu düzenleme gelecek’ diye düşünüyoruz. Umarız Antalya için olumlu gelişmeler olur. Herkesin yüzü güler”

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.