Ana Sayfa » Müzik » Apple Music, Spotify’ı Geride Bırakıyor!..

Apple Music, Spotify’ı Geride Bırakıyor!..

oduller-reklam-banner

Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan müzik platformları Apple Music ve Spotify, kendi alanlarında birbirinin en büyük rakibi konumunda bulunuyorlar. Bu ikili arasında Dünya geneline baktığımızda en çok tercih edilen platform olan Spotify, geçtiğimiz gün istatistikçiler tarafından yayınlanan istatistiklere göre zirveyi Apple Music’e kaptırmak üzere.

Apple Music ve Spotify rekabetinde Apple öne geçiyor!

ABD’deki kullanıcı sayılarına baktığımızda, zaten önde olan Apple Music, Şubat ayından bu yana her ay dünya genelinde en az %5’lik bir büyüme göstermesinin yanında rakibi Spotify, her ay yalnızca %2’lik bir büyüme göstererek ikili arasındaki farkı azalmasına sebep olmuş gibi görünüyor.
Her iki platform da 20 milyondan fazla aboneye sahip olsa bile, müzik endüstrisi istatistikleri doğrultusunda, ilerleyen zamanlarda Apple Music‘in abone sayısı bakımından Spotify’ı sollaması bekleniyor.

Yapılan tahminler bir yana, şu ana baktığımızda Spotify, 70 milyon ödemeli abonesi ve 90 milyon ücretsiz hesabıyla dünya lideri olmayı sürdürürken, Apple’ın yalnızca 45 milyon ödeme yapan kullanıcısı ve 5 ila 10 milyon aralığında deneme dinleyicisi bulunuyor.
Yani Apple’ın bu konuda Spotify’ı sollaması zor gözükse bile büyüme oranlarına baktığımızda Apple Music’in başarısı göz ardı edilemeyecek derecede fazla.

Apple Music veya Spotify platformlarına nereden ulaşabilirim?

Kullanmak istediğiniz platform Apple Music ise, Apple telefonlarınızdan veya Android için buradan ulaşabilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz platform Spotify ise, telefonunuzun Mağazasından indirerek üyelik adımlarını takip edebilirsiniz.

Kaynak: Shift Delete

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir