MüzikMüzik HaberVitrin

Apple Music’ten Klasik Müzik Tutkunlarına Özel Uygulama!

Teknoloji devi Apple, 2021 yılında klasik müzik yayın servisi Primephonic'i satın alarak, Apple Music Classical uygulamasını geliştirme kararı aldı.

Apple Music, klasik müzik tutkunlarına özel bir uygulama sunmaya hazırlanıyor. Teknoloji devi Apple, 2021 yılında klasik müzik yayın servisi Primephonic’i satın alarak, Apple Music Classical uygulamasını geliştirme kararı aldı. Normal Apple Music aboneliği ile kullanılabilen bu uygulama, spesifik olarak klasik müzik sevenlere odaklanıyor ve Primephonic’i merkeze alıyor.

Apple Music ve Beats’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, satın alım kararı hakkında “Klasik müziğe karşı büyük bir sevgi ve derin bir saygı duyuyoruz ve Primephonic klasik müzik tutkunları için favori bir yer haline gelmişti” dedi. Schusser, “Birlikte, Apple Music’e yeni klasik müzik özellikleri getiriyoruz ve yakın bir gelecekte, gerçekten dünyanın en iyisi olacak özel bir müzik deneyimi sunacağız” sözleriyle de Apple Music Classical uygulamasının ne kadar özel bir deneyim sunacağını belirtti.

Apple, bu uygulamayı çok gecikmiş de olsa en sonunda kullanıma çıkarıyor. Şirket, önümüzdeki yıl Primephonic’in hayranlarının çok sevdikleri klasik kullanıcı arayüzünü yeni özelliklerle zenginleştireceği özel bir klasik müzik uygulaması sunmayı planlıyor. Ancak şimdilik Türkiye’de açık olmayan uygulama, yurt dışında 28 Mart’tan itibaren indirilebilir hale gelecek.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.