MüzikMüzik HaberVitrin

Arabesk Müziğin Usta İsmi Cengiz Tekin Koronavirüse Yakalandı

"Dert Kitabı", "İçmediğim Gün mü Var", "Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş" gibi eserlerin bestecisi, arabesk müziğin usta ismi Cengiz Tekin koronavirüse yakalandı. Tekin'in hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, bugünkü yazısında yine üzücü bir haber verdi. Akay, arabesk müziğin önemli bestecisi Cengiz Tekin’in koronavirüsle mücadele ettiğini duyurdu.

“Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş” gibi çok sayıda unutulmaz şarkını bestecisi Cengiz Tekin hastaneye kaldırıldı. Tekin’in Covid-19 testinin pozitif çıktığını, “Arabesk müziğin usta bestecisi dua bekliyor!” başlıklı yazısında duyuran ünlü sanatçı Onur Akay şu ifadeleri kullandı:

” ‘Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş’ başta olmak üzere arabesk müziğinde çok sayıda sevilen şarkının bestecisi Cengiz Tekin, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. 66 yaşındaki değerli müzisyenin maalesef Covid-19 testi pozitif çıktı. Kronik rahatsızlıkları olan ve Büyükçekmece Kolan Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Cengiz Tekin’in kızı ile görüştüğümde, babasının iyi olmadığını ve herkesten dua beklediklerini söyledi.”

1955 yılında İzmir’de dünyaya gelen Cengiz Tekin’in, başta Ferdi Tayfur olmak üzere İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Hüseyin Altın, Adnan Şenses, Gökhan Güney, Bergen, Biricik, Mine Koşan, Ayşe Mine, Esen Gül, Kamuran Akkor, Vahdet Vural gibi birçok ünlü sanatçı tarafından besteleri okundu. Öte yandan yedi filmde de başrol oynayan Tekin, “Yaktın Beni Dünya” filmiyle de Anadolu’da adından söz ettirmişti. Tekin ayrıca, İbrahim Tatlıses’in çektiği kliplerde ve Show TV’de yayınlanan “İbo Show”un da yönetmenliğini üstlenmişti.

Bazı sevilen eserleri: Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş, Zalimden de Zalim, Hayat Arkadaşı, Senin Yerine, Dert Kitabı, Diyemedim, Sevdik de Ne Oldu, Falcı da Farkında, Boşver Diyorlar, İçmediğim Gün mü Var, Benim Hayatım.

cengiz tekin arabesk koronavirüs hastane

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu