MüzikMüzik Haber

Arto ve Bülent Ersoy Arasındaki Tartışmaya Onur Akay Müdahil Oldu

Diva Bülent Ersoy ile magazin yorumcusu Arto arasında yaşanan tartışma yeniden alevlendi.

Diva Bülent Ersoy ile magazin yorumcusu Arto arasında yaşanan tartışma yeniden alevlendi.

Diva Bülent Ersoy’un Arto’ya söylediği “Yalancı” sözleri çok konuşulurken olaya ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Bu sefer Arto bu sabah yayınlanan canlı yayında Bülent Ersoy’u yalancılıkla suçladı. Arto’nun sözleri üzerine konuya hakim olan ses sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay da tartışmaya dahil oldu. Arto’nun sözleri üzerine Bülent Ersoy’u telefonla arayan ve bir yazı kaleme alan Onur Akay, “Arto canlı yayında, Zeki Müren’in hiç yalan söylemediğini de sözlerine eklerken, konu ile ilgili tam bir bilgiye sahip olmadığı için, Bülent Ersoy’un da hiç yalan söylemediğini bilmiyordu.” ifadeleri ile Arto’ya olayın doğrusunu anlattı.

Geçtiğimiz hafta Arto, Bülent Ersoy’un menajeri Haluk Şentürk’e ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Bunun üzerine Diva, canlı yayına bağlanarak çok sert konuşmuştu. Ersoy, “Siz eski arkadaşlarınız hakkında hala böyle nasıl yorum yapabiliyorsunuz. Kime gideceğim başka? Ben menajer olarak bir sürü insanla çalışmadım. Siz beni arayamazsınız. Size cevap vermem. Sizi hiç sevmiyorum. Çünkü siz yalancısınız. İnsanın sinirlerini bozmayın. Ben ortalığı ayağı kaldırırım. Dikkat edin. Siz yalancısınız, yalancı.” diyerek, daha önceki yıllarda ünlülerin menajeri Zeki Tükel’le de çalıştığını dile getirmişti.

Arto ise bugünkü canlı yayında Zeki Tükel’in 1973 yılında vefat ettiğini, Bülent Ersoy’un 1974 yılında MAKSİM Gazinosu’na assolist olduğunu ve Zeki Tükel’le çalışma ihtimalinin olmadığını söyledi. Zeki Müren’in hiç yalan söylemediğini, ancak Bülent Ersoy’un yalan söylediğini ifade eden Arto’ya, “Sevgili Arto’cuğum madem araştırdın işte doğrusu!” başlıklı bir yazı yazan Onur Akay’dan yanıt geldi.

Akay yazısında şunları söyledi:

“Araştırma yapan Arto bugünkü Söylemezsem Olmaz canlı yayınında ise Zeki Tükel’in 1973 yılında vefat ettiğini, ancak Bülent Ersoy’un 1974 yılında MAKSİM Gazinosu’na assolist olduğunu ve Zeki Tükel’le çalışma ihtimalinin olmadığını dile getirdi. Evet, Zeki Tükel 1973 yılında vefat etti! Bu doğru… Ancak, Diva Bülent Ersoy da hiç yalan söylemez! Arto canlı yayında, Zeki Müren’in hiç yalan söylemediğini de sözlerine eklerken, konu ile ilgili tam bir bilgiye sahip olmadığı için, Bülent Ersoy’un da hiç yalan söylemediğini bilmiyordu. Değerli sanatçımız Bülent Ersoy büyük hocalardan Melahat Pars’ın öğrencisi olmuştur. Ersoy, musiki eğitimini üstün başarı ile tamamladığı için Melahat Pars, öğrencisi Bülent Ersoy’un plak yapmasını arzu etmiş ve Saner Plak’ın sahibi Adnan Saner ile konuşarak Bülent Hanım’ı plak şirketine göndermiştir. Adnan Saner ise ilk plak çalışması için çalışmalara başlayan Bülent Hanım’ın menajerliğini 1972 yılında Zeki Tükel’e vermiştir. Hatta Bülent Hanım, “Ne Şamın Şekeri Ne Senin Yüzün” isimli ilk 45’lik plak çalışmasını Bülent Erkoç ismi ile yani kendi soyadı ile çıkarmıştır.”

BÜLENT ERSOY’DAN AÇIKLAMA!

Sahip olduğu bilgileri Bülent Ersoy’a da telefonla soran Onur Akay’a, Ersoy’dan doğrulama geldi. “Fahrettin Aslan’la bir araya gelmemize de Zeki Tükel aracı olmuştur.” diyerek Akay’a açıklama yapan Ersoy, Arto’nun bugünkü açıklamalarını yine yalanladı.

Diva şöyle devam etti:

“Bir Cuma günü namazdan çıkmıştım telefon geldi. Fahri Bey’e gittim. Taksim’deki Kalmis apartmanının 3. katında Fahri Bey’in ofisi vardı. O zaman Behiye Aksoy’la evliydi. 4. katında da evi vardı. Behiye Hanım’la oturuyordu. O gün orada bulunan Müjdat Gezen ve Ateşböceği Ercan, soyadımı yumuşatmak adına Behiye Hanım’ın soyadından ‘soy’u alarak Erkoç’u Ersoy yaptılar.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu