"Aşı Yaptırmayan Vatan Hainidir" Diyen Profesöre Yıldız Tilbe Verdi Veriştirdi -
MüzikMüzik Haber

“Aşı Yaptırmayan Vatan Hainidir” Diyen Profesöre Yıldız Tilbe Verdi Veriştirdi

Prof. Dr. Bingür Sönmez'in aşı yaptırmak istemeyenlere "vatan hainidir" demesi üzerine, kendisi de aşı yaptırmak istemeyen Yıldız Tilbe ateş püskürdü.

Fox TV canlı yayınına katılan Prof. Dr. Bingür Sönmez, aşı yaptırmak istemeyenleri vatan haini ilan etti. Sönmez, “Ben aşı yaptırmam diyenler birer vatan hainidir. Onlara kız bile vermeyeceğiz. İnsan vücudunun dokunulmazlığı nedeniyle mecbur etme şansımız yok ama kurallar koyacağız, devlet dairelerine bile giremeyecekler, otobüse binemeyecekler” diye konuştu.

Sönmez’in açıklaması sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Daha önce “Devlet bana zorla aşı yaptıramaz” diyerek aşı yaptırmayacağını söyleyen Yıldız Tilbe ise Sönmez’e sert çıktı. Tilbe, Twitter hesabından şu sözlerle tepki gösterdi:

“Ben aşı yaptırmıyorum diye vatan haini değilim. Aşı yaptırmayanlara vatan haini diyen kendisi vatan ve millet hainidir, milleti temsil etmeyen vatan haini ilan eden biri vekil de olamaz millet hakkında konuşamaz da, car car car bu ne ya işinizi yapın insanlarla uğraşmayın.

“VATAN HAİNİ İLAN ETMEK MODA OLDU”

Tilbe, sözlerine şu şekilde devam etti:

Vekilmiş, profesörmüş. Kim olduğunun hiç bir önemi yok, kim olursa olsun, hiç kimse bulunduğu makam taşıdığı unvan sebebiyle zorla yaptırımda bulunamaz. Taşıdığı unvan ve makam insanlığa ve insanlara hizmet ediyorsa kıymetlidir, etmiyorsa niye önemli olsun ki, hele insana saygısı yoksa Allahsızdır zaten. 

İnsanları oturdukları yerde vatan haini ilan etmek de moda oldu, al sana eğitimli. İnsanlık ölmüş ağlayanı yok, kim hangi konuda birinin eline düşüyorsa, işi gören kişi kendini ilah sanıyor, belki de ölümsüz sanıyordur”

yıldız tilbe prof. dr. bingür sönmez aşı fox tv twitter

yıldız tilbe prof. dr. bingür sönmez aşı fox tv twitter

yıldız tilbe prof. dr. bingür sönmez aşı fox tv twitter

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)