Ana Sayfa » Müzik » Aspova’nın ‘Tablo’ Şarkısıyla İlgili Gündem Yaratan İddia

Aspova’nın ‘Tablo’ Şarkısıyla İlgili Gündem Yaratan İddia

oduller-reklam-banner

Rap müziğin tanınmış isimlerinden Aspova’nın ‘Tablo’ şarkısında izinsiz beat kullanıldığına yönelik iddialar ortaya atıldı.

”Teklifini Münasip Bir Yerine İade Ediyorum”

Rap camiasında ve sosyal medyada skaii beats olarak bilinen beatmaker, şarkıyla ilgili gündem yaratacak iddialar ortaya attı. ‘Tablo’ şarkısındaki altyapının neredeyse tamamı bana ait diyen Skaii beats, Aspova’yı iş etiğine uymamak ile suçladı. Skaii beats projeye birlikte başladıklarını ancak iş sözleşmesinin fesih edildiğini de belirtti.

Skaii beats ”Aspova’yı sahip olduğu iş etiğinden dolayı kınıyor, sonrasında teklif ettiği parayı da münasip bir yerine iade ediyorum.” diye ekledi.

Kendisine gelen eleştirileri kabul etmeyen Aspova ise isim vermeden ”Düşünsene bir flüt melodisi yazıyorsun bir tane avuk gelip bir tuşa basıyor diyor ki ‘bu melodi benim” göndermesinde bulundu.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Geçmişte Tato isimli şahısın teklifi üzerine Aspova’nın bir şarkısında birlikte (!) çalışmaya başladık fakat sonrasında iş sözleşme durumuna geldiği zaman çıkan anlaşmazlıklardan ötürü proje iptal olmuştu. ⁣ ⁣ Projenin altyapısının neredeyse tamamının bana ait olmasına rağmen beati sadece remake yapıp izinsiz olarak kullandıklarına şahit oldum. Maalesef ki Türkiye’deki sanatçıların hala iş etiğine sahip olmaması üzücü bir durum. ⁣ ⁣ Bugün bu haksızlık karşısında durmayacak ve sesini çıkarmayacak olan meslektaşlarımın da yarın başka bir gün benzeri bir olay yaşadığı zaman sesini çıkarmaya hakkının olmayacağını düşünüyorum.⁣ ⁣ Aspova’yı sahip olduğu iş etiğinden dolayı kınıyor, sonrasında teklif ettiği parayı da münasip bir yerine iade ediyorum.

sᴋᴀɪɪ (@skaiibeats)’in paylaştığı bir gönderi ()

Reklam
oduller-reklam-banner