MüzikMüzik HaberVitrin

Asya Alizade Gözaltına Alındı

Türkiye'de rap müzik yapan Azeri asıllı şarkıcı Asya Alizade, kliplerinde uyuşturucu kullanımına özendirdiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Daha önce de bazı şarkıları küfür içerikli olduğu için ve kliplerinde uygunsuz görüntüler olduğu için linç edilen Asya Alizade için emniyet harekete geçti ve Alizade gözaltına alındı.

LİNÇ EDİLMİŞTİ

MüzikOnair’da daha önce Alizade ile ilgili haber yapmıştı. ‘Kötü bir Nicki Minaj taklidi ‘sözleriyle eleştirilen Alizade, Piç Böcek isimli şarkısında, Kafam güzel e-edibles’ler / Gotum bugun valla aya benzer / Beni s. k. ceksen yürek göster / Ben bir piç yanımda p ç. ler şeklinde ifadeleriyle o dönemde de çok eleştirilmişti.

İlgili Haber: https://muzikonair.com/seks-kufur-ve-teshircilik-alizadenin-sarki-sozleri-ve-klipleri-linc-ediliyor/

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Azeri asıllı şarkıcı Asya Alizade hakkında, kliplerinde uyuşturucu madde kullanımını özendirmek suçundan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

GÖZLATINA ALINDI

Soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Asya Alizade’nin kliplerini incelemeye aldı. Yapılan incelemede Alizade’nin bir klibinde İngilizce olarak ‘esrar gibi’ ibaresi kullandığını belirledi. Çalışmaların ardından ekipler, hakkında yakalama kararı bulunan Alizade’yi Ataşehir’de kaldığı evde gözaltına aldı.

ÜLKESİNE GÖNDERİLİYOR

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Alizade, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Alizade, yabancı uyruklu olduğu ve suça karıştığı gerekçesiyle ülkesine gönderilmek üzere geri gönderim merkezine teslim edildi.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.