Köşe YazılarıMüzikMüzik Haber

Atalay Erol Yazdı: Gülşen ve Edis Nirvana’ya Ulaştı Mı?

Kabul edelim ki uzun süredir hiçbir proje böylesi yüksek dozda bir heyecanla beklenmedi…

Buradaki haklı heyecanın temelinde, kuşkusuz epeydir kitleleri sürükleyecek, marş haline dönüşecek bir pop hitinin ortaya çıkamayışı vardı.
Son dönemde bariz şekilde kan kaybeden pop müziğin medet umduğu, kurtarıcı olarak hayal ettiği istikamette duruyordu Gülşen ve Edis.
Özellikle son yıllardaki prestijli çalışmalarıyla statüsünü iyice arttıran ve saygın bir yere konumlanan Gülşen ile yeni neslin en popüler starı Edis’in bir araya gelecek olması, her haliyle çok havalıydı ve beklentiyi tepe noktasına
çıkarmaya yetiyordu.


Zaman içinde farklı sebeplerden ertelenen, çıkışı yılan hikayesine dönen Nirvana’ya nihayet bugün ulaşıldı.
Uçuk beklentilerde değilseniz, her türlü sizi tatmin edecek kudrette bir şarkı Nirvana. Buram buram Gülşen kokuyor. Sexi, tutkulu, cool, slogan sözlerle bezeli…
Belki ilk dinleyişte sizi sarsmıyor, ancak peşinizi de hemen bırakmıyor. Bir şekilde ağına düşürüyor ve sizi yakalıyor.
Yayımlandığı yıllara ambargo koyan Yatcaz Kalkcaz, Bangır Bangır, Çok Çok gibi devasa hitlerle kıyaslamaz, hayallerinizin o yönde koşmasına müsaade etmezseniz, Nirvana’ya çıkma ve alışma süreniz kısalabilir. Aksi durumda
hayal kırıklığı elbette kaçınılmaz.


Evet, tüm dünyada böyle bir trend var. Şarkı süreleri kısalıyor; fakat 02.19’luk süre beni kesmedi. Tabii ki buradaki mevzu, özellikle Gülşen’in verdiği uzun aradan kaynaklanan, tamamen aşırı özlemle ilgili… Daha çok daha çok hissi.
Yoksa böylesi vizyoner ve star bi’ ekibin, bu konuda yanlış yaptığını düşünmek komedi olacaktır.
Bununla birlikte; video kliplerine ciddi yatırımlar yapan ve her daim üst seviyede işler çıkaran Gülşen ve Edis; yine farklılık arayışından vazgeçmeyip, yeninin izini sürmüşler.


Split screen teknolojisinin tercih edildiği video klip, şarkının enerjisini yükselten, şarkının gücüne ciddi katkılar sunan özenli bir iş olmuş. Umarım yüksek emek ve vizyon içeren bu video klip, diğer sanatçılara ilham verir.
Özetle, bu iş birliğinde yeni bir şey duymanın uyandırdığı yadırgama hissi, sonrasında yerini hayranlığa ve tutkuya bırakıyor. Aranjör koltuğunda oturan Ozan Çolakoğlu’nun her zamanki usta ve sihirli tavrı ile cilalanıp, yıldızlaşan
şarkı; epey bir süre müzikseverlerin ve listelerin gündeminden düşecek gibi durmuyor.
Nirvana; pop müzik bitiyor, geriye düşüyor gibi söylemlere karşı; bir manifesto, bir başkaldırı olarak da görülebilir. Alın size kapı gibi bir pop hiti. Her haliyle çok doyurucu, farklı ve mis gibi.

Atalay Erol | Müzik Onair

Atalay Erol’un diğer yazılarını okumak için tıklayabilirsiniz

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.