Reklam PR

Atv ve Kanal D’nin Reklam Departmanı Birleşiyor!..

Kulislerde bir süredir Doğan Medya’nın büyük çoğunluğunu alan Demirören Grubu ile Turkuvaz Medya’nın haziran ayı sonu itibariyle birlikte yönetileceği söyleniyordu.

Doğan Medya bu sabah Atv, A Haber, Sabah, Günaydın, TveK Store’un bağlı olduğu medya şirketi Turkuvaz Meyda’ya D&R’ı sattığını açıkladı!

Doğan Medya’nın bünyesinde bulunan CNNTürk Tv, CNNTürk Radyo, Kanal D, Radyo D, Radyonom.com,YaySat, Hürriyet, Kelebek, Posta, Fanatik, Hepsiburada.com, Idefix’i alan Demirören Grubu ile Turkuvaz Grubu’nun haziran ayı sonu itibariyle reklam departmanlarını birleştireceği ve kurulacak MEPAŞ tarzı bir şirketle eskiden olduğu gibi  reklam fiyatlarını çok çok yukarı çekecekleri ve de bu şekilde zarar eden televizyonların bu zarardan kurtulacağı belirtiliyor.

Kurulması planlanan bu ortaklıkla 1998’te olduğu gibi reklam fiyatların yaklaşık 8’e katlanacağı belirtiliyor.

Örneğin; 50 TL olan birim saniye fiyatı bir anda 400 TL’ye çıkacak. Bu da kanalların kar etmesini sağlayacak. Reklam verenlerin bundan ne kadar hoşnut olacağı ise merak konusu…

Bu arada Ciner Medya’da bulunan ve çok fazla kar etmeyen Show TV’nin Albayrak Grubu’na satılması, bu ortak şirket içinde yer alması ve yine büyük zarardan kurtulması bekleniyor.

Bu durumda, diğer tarafta kalan Star TV ile TV 8’in de reklam konusunda ortak hareket edecekleri belirtiliyor. Ancak şayet bu grup da beIN’a satılırsa reklam konusunda 5’li bir ortaklığa gidileceği de -bünyelerindeki haber  kanalları da bu sisteme girecek- söyleniyor.

Bu şartlar altında, Fox TV ve diğer TV kuruluşlarıKanal 7, Beyaz TV, UçanKuş TV, TLC, 360 TV, LIFETIME TV ve TRT ise ayrı ayrı reklam satışlarını sürdürecekler. Doğal olarak diğer kanallardaki çok büyük reklam satış fiyatları, bu kanallara da bir şekilde yansıyacak.

Kulislerde dolaşan söylentilerin ne kadar doğru olduğu 2-3 ay içnde netleşecek.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.