Genel Bilgiler

Avrupa Müzik Başvuru Süreci ve Avrupa Müzik’ten Şarkı Çıkarmak

Avrupa Müzik etiketi ile nasıl şarkı çıkarılır? Avrupa Müzik'ten albüm çıkarmak isteyenler için yol rehberi...

Albüm ya da single çıkarmak isteyen müzisyenler ve ses sanatçılarının en merak ettiği konulardan bir tanesi de plak şirketleridir. Türkiye’de sanatçı sayısı, bütçe ve şirket büyüklüğüne göre değişkenlik gösteren bir dizi plak şirketi vardır. Ancak bunlardan bazıları sektörü domine eder ve diğer plak şirketlerinin önüne geçer. Avrupa Müzik de Türk müzik piyasasını domine eden plak şirketlerinin başında gelir.

Avrupa Müzik Ne Zaman Kuruldu?

Yavuz Erdem, Cengiz Erdem, Deniz Erdem ve Umut Erdem’in sahibi olduğu Avrupa Müzik 1998 yılında Cengiz Erdem ve Deniz Erdem tarafından kurulmuş olan bir müzik yapım şirketidir. Avrupa Müzik’te Avrupa Müzik markasının yanı sıra Odeon Müzik, Süper Müzik, Bonus Müzik ve Tempa Foneks gibi güçlü label şirketler de bulunmaktadır. Şirket, çatısı altındaki 100’den fazla label müzik şirketi ile birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Bilindiği kadarıyla 100 binden daha fazla şarkıda etiketi bulunan şirket, yüzlerce sanatçı ve video klibe de imza atmıştır.

Avrupa Müzik İletişim

Peki Avrupa Müzikten şarkı çıkarmak isteyen sanatçılar ne yapmalıdır. Köklü sektörel yapısı ve bünyesindeki başarılı yapımcılarıyla Avrupa Müzik ile nasıl iletişime geçilir?

Avrupa Müzik markasıyla şarkı çıkarmak isteyen müzisyenleri bekleyen süreci ve bilinmesi gerekenleri sıralamadan önce Avrupa Müzik’in sanatçılara sunduğu hizmetlerden ayrılarıyla bahsetmek yerinde olacaktır. Şirket, Türkiye ve global olarak yüzlerce müzik şirketinin dijital dağıtımını yapmakta ve pazarlamaktadır. Fiziksel olarak da albümleri ve single çalışmaları CD ve plak formatında müzik marketlere ve e-ticaret sitelerine dağıtmaktadır.

Avrupa Müzikten şarkı çıkarmak isteyen müzisyenlerin en merak ettiği konulardan biri de şirketin prodüktörleridir. Şirketin kurucu ortakları Cengiz Erdem ve Deniz Erdem yapımcılık kariyerlerinin yanı sıra müzik meslek birliklerinin yönetim kurullarında aktif olarak yer almaktadır. Müzik sektörüne, amatör müzisyenlere ve bağımsız müziğe verdikleri destek ile isimlerinden sıklıkla söz edilen Cengiz Erdem ve Deniz Erdem, güçlü AR-GE çalışmalarıyla da bilinmektedir.

Marka, günümüzde aktif olarak kullandığı altyapısıyla şirketlere yasal dijital müzik platformları hazırlamaktadır.  Bir diğer deyişle söz konusu plak şirketi hem içerik anlamında hem de servis sağlayıcısı vasfıyla sektöre hizmet vermektedir.

Avrupa Müzik Sanatçıları

Avrupa Müzik markası ile çalışan yüzlerce müzisyen ve ses sanatçısı bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri Göksel, Teoman, Berkay, Fatma Turgut, Aydilge, Utku Barış Andaç, Kibariye, Tuğba Özerk, Can Bonomo, Gripin ve Nükhet Duru gibi isimlerdir. Avrupa Müzik ünlü yahut no-name olarak bilinen bir dizi sanatçı ile iş birliği yapmaktadır.

Avrupa Müzikten şarkı çıkarmak hedefinde olan sanatçıların şirketle nasıl iletişime geçileceği konusunda merak içerisindedir. Şirketin resmi internet sayfasında bulunan iletişim bilgileri ile irtibat kurulabilse de bu yöntem süreci bazen oldukça yavaşlatabilmektedir. Keza, sesini duyurmak ve prodüktör arayışında olan yüzlerce ve hatta binlerce müzisyen firmanın mail adresine günde birçok gönderi iletmektedir.

Nasıl Demo Gönderilir?

Hal böyle olunca en kestirme yollardan birisi de güçlü bir aracı firma ile çalışmaktır. Bu yollardan bir tanesi de Müzikonair ile iş birliği sağlamaktır. Her gün şirkete giden yüzlerce sanatçı demosu arasında şansını denemeyi seçebilir yahut işinizi şansa bırakmadan garantiye alabilirsiniz.

Avrupa Müzik ile çalışmak isteyen sanatçıların en merak ettiği konulardan bir tanesi de hiç kuşkusuz Avrupa Müzik ile çalışmanın ücreti olmaktadır. Güncel bilgiler ve Avrupa Müzik etiketiyle şarkılarını milyonlara ulaştırmak isteyenler Müzikonair ile iletişime geçerek profesyonel hizmet alabilmektedir.

Bize Ulaşın

Şarkınızı MüzikPlay YouTube kanalında yayınlatmak ve Avrupa Müzik ile çalışmak hakkında detaylı bilgi için Müzik Onair ile iletişime geçmeniz mümkündür.

muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 Whatsapp Bilgi Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu