MüzikMüzik Haber

Aydilge Yıllar sonra İtiraf Etti: Narsist Bir Ünlünün Zorbalıklarına Maruz Kaldım!

Ünlü şarkıcı Aydilge, henüz ünlü olmadığı yıllarda, bir ünlünün zorbalıklarına maruz kaldığını açıkladı. Ünlü şarkıcı, ''Ben onu ifşa etmeyi değil, onunla muhatap olmadan kendimi güçlendirmeyi seçtim ve yola devam ettim'' diye konuştu.

Ünlü şarkıcı Aydilge, henüz ünlü olmadığı yıllarda, bir ünlünün zorbalıklarına maruz kaldığını açıkladı. Sosyal medya hesabından takipçilerine içini döken Aydilge, ”Keşke o zorbayı ifşa edebilseydim. Peki o zaman neden korkmuştum? Çünkü o benden daha ünlüydü ve muhtemelen beni, onu kullanmakla suçlayacaklardı.” diye konuştu.

İsim vermeyen ünlü şarkıcı, ”Ben onu ifşa etmeyi değil, onunla muhatap olmadan kendimi güçlendirmeyi seçtim ve yola devam ettim” ifadelerine yer verdi. 

İşte Aydilge’nin açıklaması;

”Daha pek ünlü olmadığım yıllarda, saygın, elit görünümlü bir narsist ünlünün, perde arkasında şımarıkça zorbalıklarına maruz kalmıştım. Bugün gazeteci Cüneyt Özdemir yayınında Amerikalı bir ünlünün benzer davranışlarından ötürü nasıl ifşa olup herkesten özür dilemek zorunda kaldığını anlattığında açıkçası duygulandım ve dedim ki keşke ben de o zorbayı zamanında ifşa edebilseydim. Peki o zaman neden korkmuştum? O kişinin gücünden mi? Sanırım daha çok, insanların tepkisinden korkmuştum. Çünkü o benden daha ünlüydü ve muhtemelen beni, onu kullanmakla suçlayacaklardı. Üzerinden prim yapıyorsun diyeceklerdi ve o kişinin yaptığı terbiyesizlik yetmezmiş gibi bir de söylediklerimin doğruluğunu ispatlamak için çırpınmak zorunda kalacaktım. İftira atmakla suçlanacaktım. Korktum. Güçsüzdüm. Oysa şimdi biliyorum ki, asıl güçsüz oydu. Çünkü zorbalık güçsüz insanların silahıdır. Gerçekten güçlü olanlar, başkalarının canını yakarak güçlü hissetmeye ihtiyaç duymazlar.

Bu kişi kim, inanın hiç önemi yok artık çünkü onun gibi zorbalar her yerdeler, bir değil binlerceler. Ama asıl güçsüz olan biz değil, onlar. Sayesinde her ünlü karakterin bir karakteri olmadığını ve küçük insanlara büyük anlamlar yüklediğimizi anlamış oldum. Ben onu ifşa etmeyi değil, onunla muhatap olmadan kendimi güçlendirmeyi seçtim ve yola devam ettim. Bazen ifşa etmek, ama bazen de o kişinin çamuruna bulaşmadan yola devam etmektir en iyisi… Siz hangi yolu seçerseniz seçin, şunu unutmayın ki zorbalık güçsüz insanların silahıdır… Özellikle fiziksel değil sözel şiddet uygulayan zorbaların en korktuğu şey de o küçük gördükleri noktalardır. Çünkü cümlenin sonunu noktalar bitirir.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu