GündemSosyal

Aydilge’den Lisedeki Kıyafet Krizine Tepki: Bırakın Da Çiçek Açalım!

Gebze'deki bir lisede düzenlenen mezuniyet töreninde 'uygunsuz kıyafet' krizi sosyal medyada geniş yankı buldu. Sosyal medyada yoğun eleştiri alan durumla ilgili şarkıcı Aydilge'den de tepki geldi.

Gebze’deki bir lisede düzenlenen mezuniyet töreninde ‘uygunsuz kıyafet’ krizi sosyal medyada geniş yankı buldu. Sosyal medyada yoğun eleştiri alan durumla ilgili şarkıcı Aydilge’den de tepki geldi. Toplumsal olaylara kayıtsız kalamayan Aydilge, sosyal medyada yayınladığı video ile duruma tepki gösterdi.

Aydilge şunları söyledi;

”Kızların milli ve manevi değerlerimize gerçekten aykırı mı? Yoksa kapıda onları engellemeye çalışmak, aileleri ve onları ahlaksız gibi hissettirmeye çalışmak mı ahlaka aykırı? Bizim milli ve manevi değerlerlerimizin en önemlilerinden biri de laiklik. Benim kız kardeşlerimin kıyafetlerinin açıklığı ya da kapalılığı üzerinden milli manevi değer ölçülemez. Ben orada sadece mezun olan ve ailelerini onurlandıran gençler görüyoruz. Biz tek şekilde kesilip doğranmış patates soğan değiliz. Bizler farklı farklı güzellikleri olan bir çiçek bahçesiyiz. Gençler birbirleriyle yan yana o videoda. Birbirlerini kutuplaştırmıyorlar. Bırakın da çiçek açalım”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu