Etkinlikler

Aysel Gürel Orkestrası Lansman Konseri

Aysel Gürel, Türk müzik tarihinin en önemli söz yazarlarından biri, Türkolog ve tiyatro oyuncusudur. Özellikle Sezen Aksu‘nun seslendirdiği birçok şarkının güftesine imza atmış olan Gürel’in en çok bilinen şarkıları;

Firuze, Ünzile, Yalnızca Sitem,1945, Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam, Değer mi hiç?, Sır, Yolun Başı, Sarıl Bana, Zor Kadın, Aşk, Yanarım, Vur Yüreğim, Abone, Zorba Aşk, Dönmeyeceğim, Ayrıldık İşte, Son Dua, Gençlik Başımda Duman (Ateş Böceğim), Bilmem Hatırladın Mı?, Deli Balım, Yörük Yaylası, Arabesk‘tir.

Aysel Gürel; Sezen Aksu, Sertab Erener ve Nilüfer gibi Türk pop müziğinin en önemli isimlerinin seslendirdiği birçok şarkıya söz yazarı olarak imza attı. Akciğer kanseri nedeniyle, 80 yaşında hayatını kaybeden sanatçı ardında bıraktığı eserleriyle ölümsüzdür. Aysel Gürel’in vefatından sonra Aysel Gürel adını ve ruhunu yaşatmak adına Serdar Ateşoğlu tarafından kurulmuş profesyonel Orkestra ile de sanatçının eserleri yaşatılmaya devam etmektedir. Serdar Ateşoğlu aile yakınlığı ve müzisyen olması sebebiyle, Aysel Gürel Orkestrasının tüm sorumluluğu kendisine verilmiştir. Aynı zamanda Mehtap Ar’ın oğlu Söz Ar’ın babasıdır.

10 Şubat 2016 Çarşamba günü Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezinde düzenlenecek olan Aysel Gürel Orkestrası Lansman konseri saat 20:30’da başlayacak. Aysel Gürel’in birbirinden değerli şarkılarını seslendirecek olan orkestra, gecede muhteşem bir müzik ziyafeti sunacak.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

aysel-gurel-orkestrasi-muzikonair

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.