Ayşenur Mercan: Kendi Oyunculuk Sınırlarımı Zorlayacağım Bir Karakteri Oynamak Çok İsterim -
RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Ayşenur Mercan: Kendi Oyunculuk Sınırlarımı Zorlayacağım Bir Karakteri Oynamak Çok İsterim

En son Yasak Elma dizisi ile ekranlarda yer alan oyuncu Ayşenur Mercan, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e verdiği röportajda oyunculuk kariyeri, sosyal medya ve gelecekteki planları hakkında konuştu.

En son Yasak Elma dizisi ile ekranlarda yer alan oyuncu Ayşenur Mercan, MüzikOnair’dan Alper Ergez’e verdiği röportajda oyunculuk kariyeri, sosyal medya ve gelecekteki planları hakkında konuştu.

1. Öncelikle sizleri daha iyi taniyabilmemiz açısından biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Merhaba, ben Ayşenur Mercan 28 yaşındayım. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Tv mezunuyum. Üniversiteden sonra 1 sene Los Angeles’a dil eğitimine gittikten sonra İstanbul’da yaşamımı sürdürmeye devam ediyorum.

2. Oyunculuk ile buluşmanız nasıl oldu?

Çocukluğumdan beri kameraya ilgim vardı.Harçlığımı biriktirip kendime profesyonel fotoğraf makinesi almamla serüvenim başlamış oldu aslında.Liseye başladığımda da sinema tv okumak istediğimi farkedip fotoğrafçılık kurslarına katıldım. Bir elimde hep kameram olurdu. Daha sonra üniversiteye başladığımda da okul projelerimde kamera arkasında farklı alanlarda tecrübe edindikten sonra kamera önüne ilgim oluştu. Okulda çektiğimiz kısa filmlerde arkadaşlarım neden kamera arkasındasın yüzünü ve enerjini ekranda göstermelisin derdi. Okulda seçmeli olarak kamera önü oyunculuk dersleri seçerdim. Daha sonra tiyatro klubüne katıldım. Çalışmalar provalar çok ilgimi çekti ve ardından şuanki menajerimle tanıştım. Gittiğim ilk auditionda şans benimle oldu , ilk reklam filmimi çektim ve devamı geldi.

 

3. En son Aşk Mantik İntikam dizisinde sizleri izlemistik. Şimdilerde Yasak Elma diziyle ekranlardasınız. İlerde bir sinema projesinde de rol almayı düşünüyormusunuz?

Tabii ki düşünüyorum. Karşıma çıkan her fırsatı değerlendirmekten yanayım. Her yeni proje benim için yeni bir tecrübe ve yeni bir dünya oluyor. Umarım ilerde bir sinema projesinde de yer alırım.

4. Sosyal Medya ile aranız nasıl youtube kanalınız oldugunu biliyoruz. Nasıl gidiyor kanalınızın  iceriginden biraz bahsedebilir misiniz?

Sosyal medyayla aram çok iyidir. Amerikadayken bir youtube kanalı açmıştım ve döndükten sonra da bir Sosyal Medya ajansıyla çalıştım. Youtube’a eğlenceli içerikler üretiyorduk. Şuanda Youtube tarafında aktif olmasam da Instagram hesabımda içerikler üretiyorum. Yaşantımı paylaşmak ve deneyimlerimle insanlara ilham olabilme hissi hoşuma gidiyor.

5. Yasak Elma dizisine katılma sürecinizden biraz bahsedebilir misiniz? Türkiye’nin en çok izlenilen bir dizisinde yer almak nasil bir duygu?

Çok keyifli bir his açıkçası. Diziye başladığımı menajerim söylediğinde ne diyeceğimi bilemedim. Böyle durumlarda kitlenme hali oluyor bende :) Bir iki saat ellerim titredi galiba öyle söyleyeyim size  Rol arkadaşlarım benim senelerdir televizyonda izlediğim oyuncular. Onlarla beraber aynı ortamda aynı işi paylaşıyor olmak beni çok mutlu ediyor. Zamanla ,sabrederek insanın hayallerine ulaşabileceğine inanıyorum. Karşımıza çıkan tüm fırsatları değerlendirmeliyiz ve vazgeçmemeliyiz.

6. Müzik ile araniz nasıl hangi tarz şarkıları daha çok dinlersiniz?

Müzikle aram çok iyidir. İlkokul dönemlerimde 6-7 sene boyunca keman dersi aldım. Keman zor bir enstrüman, gerçekten müzik kulağınızın olması gerekiyor ve perdesiz bir enstrüman olduğu için çok fazla disiplin istiyor. Mükemmeliyetçi olduğum için kendimi enstrüman çalma konusunda hiçbir zaman yeterli hissedemedim ve bıraktım. Ama sosyal yaşantımda her zaman arkada bir müzik çalar. Evde ,arabada ,tek başıma bir cafede bir şeyler içerken bile hep kulaklığım kulağımda olur. Shazam uygulamasını çok aktif kullanırım. Beğendiğim ve adını bilmediğim şarkıları aratıp playlistler oluştururum.

7. Gelecekte hayalini kurduğunuz ve oynamak istediğiniz bir rol var mı?

Kendi oyunculuk sınırlarımı zorlayacağım bir karakteri oynamak çok isterim. Ne kadar çok projede yer alırsa alsın tamam bu da bana yetti diyemez heralde hiçbir oyuncu. Her rol farklı bir deneyim sunuyor insana.

8. Son olarak sizi sevenlere ve MüzikOnair okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Sizinle tanıştığıma memnun oldum. Umarım beni daha çok ekranlarda görürsünüz. Hayallerinizden vazgeçmeyin. Mutluluk ve heyecan hep sizinle olsun.

Röportaj: Alper ERGEZ – MüzikOnair 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)