Müzikonair Barış Akpolat İsyan Etti: “Bu Hızla 25 Yıla Kalmaz Konserler Başlar” | Müzikonair
MüzikMüzik Haber
Trend

Barış Akpolat İsyan Etti: “Bu Hızla 25 Yıla Kalmaz Konserler Başlar”

BirGün gazetesi yazarlarından Barış Akpolat, dünkü yazısında pandemi döneminde müzisyenlerin ve sahne emekçilerinin yaşadığı zorluklara değindi. Akpolat, Türkiye'nin süreci iyi yönetemediğini ima ettiği yazısında acı tabloyu gözler önüne serdi.

Pandemi kısıtlamaları sebebiyle eğlence mekanları kapatıldı, konserler yapılamaz oldu. Bu süreçte iş yapamayan müzisyenlere ve sahne emekçilerine verilen destekler ise yetersiz kaldı. Tüm bunlar devam ederken, intihar eden müzisyenlerin sayısında da artış yaşanmaya devam ediyor.

Ayrıca bir taraftan binlerce insanın katıldığı AK Parti kongreleri yapılırken mekanların açılmaması, müziğin susturulması yoğun tepki ile karşılaşıyor. Bu kez konuyu gündeme getiren müzik yazarı Barış Akpolat, BirGün gazetesindeki köşesinde şu ifadelere yer verdi:

“Avrupa’da 6 ay önce kapalı konser salonlarında salgının yayılma hızı üzerine bilimsel çalışmalar yapılırken biz hâlâ 3 tane maskenin eczanelere nasıl torbalarla getirildiğini duyup aklımızı kaçırma evresini geçemedik. İçinizi ferah tutun, bu hızla gidersek 25 yıla kalmaz konserler başlar.”

İlgili Haber: İspanya’da 5 Bin Kişilik Rock Konseri İle Koronavirüs Deneyi Yapıldı

“MÜZİSYENLERİN CANINA KIYMASI UMRUNUZDA DEĞİL”

“Kendimi müzisyenlerin yerine koydum ve çarpıntım tuttu.” diyen Barış Akpolat, sözlerine şunları da ekledi:

“Kongrelerde binlerce insanı kendi çıkarlarınız ve cehalet şovunuzla salgına maruz bırakıp doğru kurgulandığı halde açık havada 100-200 kişilik konserlere bile izin yok. Bu artık temel hak ve özgürlüklere balta saplamaktır. Kongre varsa konser de olacak. Salgınla savaşmak isteyen önce kendi kapısının önüne bakmalı. Müzisyenler canına kıyıyor ve bu sizin umrunuzda bile değil. Sizinle sadece bu yüzden bile aynı değerlere sahip olmamız mümkün değil.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu