RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Başarılı Müzisyen Caner Kırsal, Yakalandığı Deprem Anını Müzikonair’a Anlattı

Caner Kırsal, Müzikonair'dan Alper Ergez'e verdiği röportajda müzik hayatına nasıl başladığı hakkında sohbet gerçekleştirerek radyo geçmişinden bahsetti. Kırsal, ayrıca Kahramanmaraş merkezli yaşanan depreme Hatay'ın İskenderun ilçesinde yakalandı. Deprem sonucu evi yıkılan ünlü isim, yaşadıklarını anlattı. 

Caner Kırsal, Müzikonair’dan Alper Ergez’e verdiği röportajda müzik hayatına nasıl başladığı hakkında sohbet gerçekleştirerek radyo geçmişinden bahsetti. Kırsal, ayrıca Kahramanmaraş merkezli yaşanan depreme Hatay’ın İskenderun ilçesinde yakalandı. Deprem sonucu evi yıkılan ünlü isim, yaşadıklarını anlattı.

1. Merhaba Caner Bey Müzikonair’a hoş geldiniz. Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

26/04/1985 Malatya doğumluyum. Lise sonda radyo geçmişim oldu 5 yıl boyunca o sırada üniversite eğitimimi tamamladım.2004 yılında ilk single çalışması için stüdyoya girdim bütçe den dolayı çıkaramadım.2020 yılında düşlerimdeki sevgili adlı çalışma için stüdyoya girdim şarkım benim rahatsızlığımdan dolayı çıkaramadım.2021 Eylül ayında Almanya ya gittim Aralık ayında geri dönüş yaptım 2022 Şubat ayında ikinci el sözler adlı single için çalışmalara başladım 07/20/2022 yılında single müzik onair şirketinden çıkardım.

2. Müzik yapmaya nasıl karar verdiniz? Ne zamandan beri ilginiz vardı?

Müzik yapmaya 25 yaşında karar verdim.12 yaşından belli ilgim var hayalimdi ben müzik aşığı bi insanım.

3. En son Müzikonair’dan çıkardığınız ‘’Düşlerimdeki Sevgili’’ single çalışmanız olmuştu. Peki şimdilerde yeni şarkı çalışmalarınız var mı? Biraz bahsedebilir misiniz?

Evet yeni bi cover tarzı çalışmamız var. Buna sürpriz diyelim çok güzel bir cover geliyor.

4. Cover ve düet düşünüyor musunuz?

Evet önce bi cover sonrasından bir düet düşüncem var.

5. Bu arada radyo geçmişinizinde olduğunu biliyoruz. Nasıl başladınız ve devam etmeyi düşünüyor musunuz?

Radyo geçmişim var cok radyo dinlerdim yayınlara bağlanırdım sürekli bi arkadaşım sayesinde lise dönemlerimde bir radyo geçmişim oldu.

6. Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 kenti etkileyen depreme sizde Hatay –İskenderun’da yakalandınız ve evinizin yıkıldığını biliyoruz. Öncelikle çok geçmiş olsun. Şuan nasılsınız iyimisiniz ve nasıl yakalandınız. Biraz yaşadığınız o anları bizimle paylaşabilir misiniz?

Evet o deprem de İskenderun’da idim zaten İskenderun’da ikamet ediyordum.Çok garip bir şeyler olacağını hissettim.saat 23:30 civarı oturma odasında uzanıyordum şiddetli bir rüzgar vardı.içimden bu rüzgar camı kırıp beni aşagı atacak diye söyledim o sırada iki horoz ötmeye başladı ve birşey anlamadan uykuya daldım 04:17 gece beni yere attı kalktığımda ev 8 parca halinde idi ve kapıyı açamadım zor bi şekilde açıp merdivene doğru kaçmaya başladım ama asansöre kadar yıkılmış evimin bir kısmı yerde ve 3 gün önce ben yıkılan tarafa taşınmayı düşündüm bir kısmı ayakta idi yangın merdivenin den indim o sırada çıkış tarafı enkazda olduğu için otopark kısmından atladım bi kaç saat sonra benim binanın kalan kısmıda yıkıldı.Çok kötü bir durum Allah kimseye yaşatmasın.

7. Oturduğunuz ev kaç katlıydı ve siz kaçıncı katta oturuyordunuz. Evi ilk tuttuğunuzda evin sağlamlığıyla ilgili bir araştırma yapmış mıydınız?

Oturduğum ev 16 katlı bi rezidans ben 7 kat da oturuyordum.Evet evimi ilk kiraya tuttuğum zaman ev sahibime evin sağlam olmadığını ve depreme dayanıklı olmadığını dile getirdim kendisi ise ev sağlam evin altı raylı sistem olduğunu söyledi.Tabiki kiraya vermek için sağlam olduğunu dile getirmişti.

8. Peki oturduğunuz rezidanstan kurtulan ve kurtulamayan kaç kişi oldu bilginiz var mı?

Evimde ölen sayısı 30 dan fazla kurtulan ise 8 kişi.

9. Şimdilerde dava sürecini başlattığınızı biliyoruz. Peki süreç nasıl ilerliyor neler söylemek istersiniz?

Evet davayı açtım dava için avukatım binadan bir kaç örnek alarak. 27 Şubat’ta davayı açtık.

10. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Öncelikle Müzikonair ekibine çok teşekkür ediyorum bu süreçte benim yanımda oldukları için beni yanlız bırakmadıkları için.müzik onair okuyucularına ve beni sevenlere önce müzik diyorum takipte kalın müziği ve sizleri seviyorum.

Röportaj: Alper ERGEZ – Müzikonair

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.