RöportajlarSanatçı Röportajı

Batuhan Sert: Rekabetin ve Çeşitliliğin Artmasının Kaliteyi de Yükselteceğine İnanıyorum

Oyuncu Batuhan Sert, oyunculuk kariyeri, müziğe olan merakı ve gelecek projeleri ile ilgili MüzikOnair'dan Alper Ergez'e konuştu.

  1. Merhaba Batuhan bey hoş geldiniz nasılsınız öncelikle sizleri tanımayanların daha yakından tanıyabilmesi için biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

25 yaşındayım ve İzmirliyim. 11 yıldır İstanbul’da yaşıyorum. 2013 yılından beri oyunculuk yapmaktayım, bu süreçte çok güzel projelerde oynadım. Oyunculukta daha donanımlı hale gelmek için birçok eğitim aldım ve almaya da devam ediyorum. Azimli ve çalışkan biriyim. Ailemle ve yakın arkadaşlarımla vakit geçirmeye önem veririm. Sosyal biriyimdir.

  1. Oyunculuk ile nasıl tanıştınız?

Lise birinci sınıfta, okulun tanıtım yüzü seçilerek reklam fotoğraf çekiminde yer almıştım. O zamana kadar da öğrenim hayatım boyunca tüm öğretmenlerim tiyatro ve sanata yönelmem noktasında beni cesaretlendirip, tavsiyelerde bulunuyorlardı. Her daim pozitif, taklitler yapan, sosyal alanlarda görev alan bir çocuk oldum. 2012 yılında ise ailemin de desteğiyle bir ajansa yazılarak kariyerim için önemli bir adım atmış oldum. İlk olarak da 2013 yılında “Çalıkuşu” dizisinde rol alarak oyunculuk hayatım tam anlamıyla başladı.

  1. Sizi bugüne kadar Mahrem, Alın Yazım ve Çalıkuşu dizilerindeki başarılı performansınızla izledik. En son Ah Nerede dizisinde rol aldınız. Şimdilerde üzerinde çalıştığınız yeni projeleriniz var mı? Neler söylemek istersiniz?

Ah Nerede içinde olmaktan mutluluk duyduğum bir proje olsa da ekran önü yolculuğu kısa sürdü. Çekimlerimiz çok yakın bir zamanda bitti ancak görüşmelere ve deneme çekimlerine şimdiden yoğunlaşmış durumdayım. Umarım yakın zamanda kariyerim için en doğru projeyi seçip yeni bir hikaye ile izleyici karşısında olacağım.

  1.  Müzikle aranız nasıl, daha çok hangi tarz şarkılar dinler ve takip edersiniz?

Müzikle aram çok iyi. Günün her vakti, bulduğum her fırsatta müzik dinleyebilirim. Spesifik olarak dinlediğim bir tarz da yok aslında, o anlık ruh halime göre karar vermeyi seviyorum. Aynı zamanda boş zamanlarımda gitar çalıyorum.

  1. En son rol aldığınız Ah Nerede dizisinde ‘’Ele Güne Karşı’’ isimli şarkıyı seslendirdiniz ve bunun için şan eğitimleri aldığınızı, stüdyoya girdiğinizi biliyoruz. Peki müzik çalışmaları düşünüyor musunuz?

Evet hayatımda ilk defa profesyonel anlamda bir kayıt aldım. Stüdyo ortamı oldukça keyifli geçti. Role hazırlık aşamasında da hem gitar hem de şan dersleri almıştım. Şu an için yeni bir çalışmam yok ama ilerleyen süreçte neden olmasın..

  1. Bu arada ‘’Ele Güne Karşı’’ isimli şarkıda gösterdiğiniz performanstan dolayı Ah Nerede dizisinin müziklerini yapan müzisyen Saki Çimen’den tam not aldınız hem de kendisinden bir single sözü aldığınızı biliyoruz. Peki single ne zaman çıkıyor var mı bir gelişme?

Evet bir single sözü aldım doğru. Set süresince yoğunluklarımızdan dolayı böyle bir vaktimiz olmadı ama sizin vesilenizle Saki abiye sözünü hatırlatmış olayım. (gülüyor) Şaka bir yana kendisinden böyle bir dönüş almak beni çok mutlu etti ve karşılıklı programlarımız uyduğu müddetçe, doğru zamanda doğru bir şarkıyla müzikseverlerle buluşmayı çok isterim.

  1. Müzik, sinema ve dizi sektörünün artık giderek dijital platformlara yayılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Dijital platformların artmasından dolayı açıkçası hem oyuncu olarak hem de izleyici olarak oldukça mutluyum. Rekabetin ve çeşitliliğin artmasının kaliteyi de yükselteceğine inanıyorum.

  1. Oyunculuk ve müziği beraber yürütmeyi düşünüyor musunuz?

Oyunculuk 10 yıldan beri hayatımda. Müzik ise düzenli olarak aldığım şan ve gitar dersleriyle oyunculuğumu besleyen ayrı bir ilgi alanım. Hem çalıp hem söylemek bir oyuncu için büyük avantaj. Oyunculuk zaten mesleğim fakat müzik alanında profesyonel anlamda neler yapacağımı zaman gösterecek.

  1. Sizi biraz da sosyal açıdan tanıyalım. Boş zamanlarınızda neler yaparsınız başka bir ilgi alanınız, merakınız var mı?

Boş zamanlarımda düzenli olarak spor yapıyorum. Boks, at binme, kılıç kullanma ise özel olarak ilgi duyduğum alanlar. Haricinde kitap okumak ve film izlemekten çok keyif alıyorum.

  1. Son olarak MüzikOnair okuyucularına  ve  sizi sevenlere  neler  söylemek istersiniz?

Öncelikle MüzikOnair ailesine bu keyifli röportaj için teşekkür ederim. Beni destekleyen herkese sevgilerimi ve selamlarımı gönderiyorum. Yakın zamanda tekrar buluşmak dileğiyle…

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.