Genel Bilgiler

Beatport Şarkı Yayınlama ve Şarkı Yükleme Nasıl Yapılır?

Beatport şarkı yayınlama ve şarkı yükleme günümüzde en merak edilen sorulardan bir tanesi haline gelmiştir. İlk olarak bir hesap oluşturmalı ve yayıncılık kurallarına uygun müzik eserini yüklemeniz gerekmektedir.

Beatport şarkı yayınlama ve şarkı yükleme günümüzde en merak edilen sorulardan bir tanesi haline gelmiştir. İlk olarak bir hesap oluşturmalı ve yayıncılık kurallarına uygun müzik eserini yüklemeniz gerekmektedir. Şirket, elektronik dans müziği (EDM) ve DJ müziği gibi elektronik müzik türlerinin dijital indirme ve satış platformudur. 2004 yılında kurulmuştur ve kısa sürede elektronik müzik endüstrisindeki en büyük ve en popüler dijital müzik mağazalarından biri haline gelmiştir.

Beatport Şarkı Yayınlama Kuralları

Beatport şarkı yayınlama konusunda bilmeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlardan en önemlisi bir hesap oluşturmanızdır. Müzik yayınlamak ve indirmeye hazır hale getirebilmek için bir hesap oluşturmanız gerekir. Öte yandan hesap oluşturmak ücretsizdir. Hem müzik yükleyebilir hem de satışa sunabilirsiniz. Öte yandan bir label yaratmanız şarttır. Bu label yani müzik şirketi şarkı lisanslama konusunda olmazsa olmazdır. Müziklerinizi yüklerken meta bilgileri doğru kaydetmek gerekir. Müziklerinizi satışa sunarken bir fiyat belirlemeli bu belirlemeyi yaparken platformun önerisini dikkate almanız yararlı olacaktır.

Tüm bu adımların sonunda müzikleriniz, Beatport’ta diğer kullanıcılar tarafından aratılabilecek, indirilebilecek veya dinlenebilecek şekilde yayınlanacaktır. Bu adımları takip ederek, Beatport platformunda kendi müziklerinizi yayınlayabilirsiniz. Ancak, müziklerinizin kabul edilmesi için belirli kalite standartlarına uygun olması gerekmektedir.

Beatport Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Beatport, dünya genelindeki DJ’lerin ve prodüktörlerin yeni müzikler keşfetmeleri ve satın almaları için bir kaynak olarak kullanılır. Platform, müzik üreticilerine kendi müziklerini yükleyip satmalarına olanak tanır. Ayrıca DJ’ler ve prodüktörler için diğer hizmetler de sunmaktadır, örneğin remix yarışmaları, DJ chart’ları ve canlı yayınlar. Beatport, elektronik müzik türleri arasında house, techno, trance, dubstep, drum and bass, deep house, progressive house, tech house, electro house ve daha pek çok türde müzik sunmaktadır.

Müzikonair Beatport şarkı yayınlama konusunda uzmanlaşmıştır. 2011 yılından bu yana Türkiye müzik endüstrisine ve müzik üreticilerine hizmet veren Müzikonair; dijital müzik dağıtımı, lisanslama, telif yönetimi, yayıncılık ve pazarlama konularında sektöründe lider konumdadır. Müzik piyasasındaki teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip eden Müzikonair, sanatçılarına strateji ve yol haritası çizmektedir. Hal böyle olunca Beatport konusunda da Müzikonair şirketine güvenebilirsiniz.

Beatport Şarkı Yayınlama Konusunda Profesyonel Destek

Beatport şarkı yayınlama denildiğinde bazı şartlar vardır. Bu şartlardan bazıları müziğinizin legal olmasıdır. Yani bir diğer deyişle lisanslanmış, telif hakkı olan bir eser olmasıdır. Ayrıca kaliteli olmalıdır. Müziklerin yüksek kalitesi ses dosyaları şeklinde platforma yüklenmesi DJ ve tüketicilerin taleplerinde önemli rol oynamaktadır. Müziklerin demo kayıtları platformda rağbet görmemektedir.

Bir diğer kriter minimum satış sınırına ulaşmaktır. Platformda müzik yayınlamak için en az bir adet müzik eseri satışa sunulmalıdır. Atlanmaması gereken bir diğer konu ise platformun yayıncılık kurallarıdır. Beatport konusunda tüm ayrıntılara ve şarkı yayınlama konusunda hizmetlere Müzikonair aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve hizmet için muzikonair@gmail.com e-posta ve 0552 685 38 82 WhatsApp Bilgi Hattı üzerinden Müzikonair ile iletişime geçebilirsiniz.
Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.