RadyoUlusalVitrin

Belçika Radyolarından Depremzedeler İçin Bağış Kampanyası

Belçika'daki radyo kanalları, yaşanan depremlerin ardından, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım amacıyla ulusal çapta ortak yayın gerçekleştirdi.

”İnsan, insana yardım eder” sloganıyla düzenlenen etkinlik, hem Flaman, hem de Valon kesiminde gerçekleşen ilk ulusal yardım etkinliği olması nedeniyle çok büyük önem taşıyor.

Belçikalı medya şirketleri VRT, DPG Media, Play Media ve Mediahuis tarafından desteklenen ve ulusal yardım hattı ’12-12′ öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik, pazartesi sabahı başladı. Akşam saatlerine kadar devam eden yardım kampanyasında, dinleyiciler tüm radyo istasyonlarından kısa mesaj yoluyla şarkı isteyerek, depremzedelere bağışta bulundu.

Her kısa mesaj için depremzedelere 1 euro yardım aktarıldı.

6 Milyon Euro Toplandı

Ayrıca aralarında Hadise’nin de de bulunduğu 35 Belçikalı müzisyen, daha önce Birdy tarafından seslendirilen Cherry Ghost’un “People help the people” (İnsan, insana yardım eder) şarkısını depremzedeler için seslendirdi.
Depremzedelere yardımın simgesi haline gelen ve 15 Şubat’ta aynı anda 60 Avrupa radyo istasyonu tarafından çalınan şarkının yer aldığı single’ın satışından elde edebilen gelir de, 12 -12 yardım hattı aracılığıyla depremzedelere aktarılacak.

BBC Türkçe’deki habere göre ulusal yardım hattı aracılığıyla depremzedeler için pazartesi sabahına kadar toplanan yardım miktarı 6 milyon euro civarındaydı.

Ulusal yardım hattı sözcüsü Philippe Henon, “Medyadan gelen desteğin genellikle büyük bir fark yarattığını biliyoruz, bunu önceki kampanyalarda da gördük. Bu yüzden çok mutluyuz. Çünkü elbette yardıma fazlasıyla ihtiyaç var.”açıklamasını yaptı.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.