MüzikMüzik Haber

Belçika’da Sahte Müzik Festivali Kaosa Dönüştü

Belçika'nın Brüksel kentinde polis, ülkenin mevcut COVID-19 önlemlerini ihlal eden sahte bir müzik festivaline katılanlarla çatıştı.

Brüksel’de binlerce insan 1 Nisan şakası için; Bois de la Cambre Parkı’nda LA BOUM adlı bir festival düzenliyormuş gibi bir görüntü verdi. The Brussels Times’ın bildirdiğine göre etkinliğin isimsiz koordinatörleri ve Belçika şehri, toplantının sahte olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Ancak, The Times gazetesine göre, katılımcılar parkı terk etmeyince, polis ekipleri tazyikli su sıktı ve çatışma sırasında kalabalığı temizlemek için biber gazı kullandı. Bir polis sözcüsü The Associated Press’e 22 kişinin tutuklandığını, birkaç polis memurunun yaralandığını ve en az iki kişinin hastaneye kaldırıldığını söyledi. İnternette yayınlanan bir video ise, bir kişinin at sırtında polis tarafından devrildiğini gösteriyor.

Olay şu anda soruşturma altında. Başbakan Alexander De Croo Cuma günü Twitter’da toplantıyı “kesinlikle kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.