Müzikonair Belemir Şahin Kimdir? | Müzikonair
Bilgi Deposu 5N1KGenel Bilgiler

Belemir Şahin Kimdir?

Müzik kariyerinin ilk teklisi olan "Arabanın Farları" ile tanıdığımız Belemir Şahin Kimdir?

Türk şarkıcı Belemir Şahin bilinen sahne ismi ile Belemir, 02/03/2001 tarihinde Londra’da dünyaya geldi. 188cm 85 kiloya sahip olan Belemir, 10 yaşında basketbol kariyerine Pınar Karşıyaka ile başladı. Erken yaşlarda olan bu ilgisi onu profesyonelliğe taşıdı. Anadolu Efes ve Galatasaray takımlarımda yer aldı. 16 yaşında yaşadığı sağlık problemi nedeniyle spor kariyerine nokta koymak zorunda kaldı.

Müzik kariyeri yolundan gitmeyi hedefleyen Belemir, 2019 yılında ilk projesi olan Arabanın Farları isimli Single’ını yayınladı. Ardından “Kalash”,“Bu Son” gibi projeler ile üretmeye devam etti.

Müzik kariyerinin ilk Single’ı olan Arabanın Farları, 2019 yılında tüm dijital platformlarda yerini aldı. Single yayınlandıktan sonra Alper Eğri prodüksiyonluğunda Arabanın Farları Remix tüm dijital platformlarda yerini alarak büyük beğeni topladı ve kısa süre içerisinde milyon izlenmeyi geride bıraktı.

Belemir Şahin aynı zamanda kurduğu “153” isimli oluşumuyla, tanınmış kıyafet markaları olan Shiny Force ve İstanbul Block ile ortaklıkları bulunmakta. Aynı zamanda Belemir Şahin, “153” isimli bu oluşumun içinde organizatörlük, müzik yapımcılığı, aranjörlük, tekstil gibi alanlar mevcut.

Main Stream isimlerden tanınan sanatçı Organize (Furkan Ilgar) ,prodüktör Waxy (Berk Söğüt) de bu oluşumun bir parçası.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu