Ana Sayfa » Müzik » Ben Fero: ‘Benim Rapçiliğimi Sorgulayamazsınız’

Ben Fero: ‘Benim Rapçiliğimi Sorgulayamazsınız’

oduller-reklam-banner

Ceza üzerinden başlayan underground rap ve popüler kültür tartışmasına Ben Fero sessiz kalmadı. Ünlü rapçinin ”Türkiye Cumhuriyeti’nde benim rapçiliğimi kimse sorgulayamaz” ifadeleri çok konuşuldu.

Ceza’nın ‘Underground rap’ üzerinden sert çıkışı sosyal medyada çok konuşuldu. Ünlü rapçi hakkında Twitter’da #yakışmadıceza etiketi TT oldu. Yaşanan olay sonrası rap camiası adeta birbirine girdi. Rapçi Ben Fero ise bir video ile ‘underground rap ve popüler kültür’ konularına dair düşüncelerini paylaştı.

Ceza, bu ülkede ‘flowa underground’a değer veren insanların yok denecek kadar az olduğunu belirterek, “Hiçbir konsere gitmeden, albüm almadan, hiçbir müzik stream kullanmadan yaşayan, Düşük IQ ile videoların altına hakaret dolu espriler bulmaya çalışan, marifetmiş gibi bunları paylaşan çöp bir güruh var” ifadelerini kullandı.

Ben Fero, ”Ceza abi linçlenir gibi olmuş. Hiç sandığınız gibi değil. Şimdi en büyük söylediğiniz şey ‘popüler kültür’. Ben bütün kliplerimi, şarkılarım ve organizasyonumu kendim yaptım. Televizyona çıkmadım, mankenlerle boy boy magazinlere çıkmadım. Popüler kültürle işlerimin göz önüne çıkmasını karıştırmayın. Kimsenin başarısızlığının sebebi benim varlığım değil. Hatta enerjisi pozitif olan insanlar başta Ezhel’in sonra benim bu camiaya getirdiğim hareketi kendileri de büyüterek bu işi büyüttü. Herkes daha fazla dinleniyor. Ne güzel işte. Zincir etkisi. Türkiye Cumhuriyeti’nde benim rapçiliği sorgulayamazsınız.”

İşte Ben Fero’nun açıklaması;

Reklam
oduller-reklam-banner