MüzikMüzik Haber

Bendeniz: Best Of Albümü Z Kuşağı İçin Yaptım!

Ya Sen Ya Hiç , Ağlayayım mı?, Müjdeler Ver ve Kerime gibi şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran Bendeniz, 2 yıl beklettiği ‘Best Of Bendeniz Vol 2’ albümünü Poll Production etiketiyle dijital platformlarda dinleyicilerle buluşturdu. Kendisini “Slow şarkıların kadını” olarak tanımlayan şarkıcı ve söz yazarı Bendeniz, 12 hit şarkısının yer aldığı best of albümünde sevenlerinin istediği eserlere yer verdiğini söyledi. Bendeniz, albümü Z kuşağına adadı.

‘Best Of Bendeniz Vol 2’ albümü hakkında konuşan Bendeniz, ”Araya pandemi girdiği için 2 senedir albüm bekliyor. Daha önce de çıkabilirdi. Biraz beklettik kışa çıksın diye, çünkü slow şarkılar var. Kışın daha çok dinleniyor slow’lar. İlk klibimizi ‘Sen Kaybettin’e çektik. Güzel tepkiler var, bu kadar beğenileceğini tahmin etmiyordum. Ben şuna inandım, slow şarkılarım hitlerimden daha çok seviliyormuş. Yani slow’ların kadınıymışım.”dedi.

‘Niçin bu kadar ara verdiniz?’ sorusunu yanıtlayan ünlü şarkıcı, Biraz ara vermek her zaman güzeldir. Benim gördüğüm bu son 7-8 sene içinde sevenlerim dinlemekten bıktıkları insanları eledi. Mesela biz ‘Best Of’u biraz da Z kuşağı için yaptık. Çok özleyenler için arada bir tat olsun diye yapıldı. Yani biz sahnede çaldığımız gibi bir kayıt yaptık. Bu albümün özelliği o.” diye konuştu.

Z kuşağı çabuk tüketen bir nesil!

”Bu kuşak ayrı bir kafa olmaya zorlandı aslında, Z kuşağı da insan yani. Onlara başka bir dünya yaratıldı ve ona uyum sağlamaları bekleniyor. Onlar biraz duygudan arındırılmış, aile mefhumundan koparılmış, gündelik yaşayan ve çabuk tüketen bir nesil. Z kuşağı biraz anne ve babalar tarafından da doğru yönlendirilmediler. O yüzden de çocuklar gerçekçi, duygu yüklü müziklerden eksik kaldılar. Etkilemek istediğimiz nokta, duygularını kaybetmemeleri anlamında.”

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.