Müzikonair Bergen’e Saygı Albümünün Tüm Geliri Bağışlanacak | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Bergen’e Saygı Albümünün Tüm Geliri Bağışlanacak

Merhum ses sanatçısı Bergen anısına hazırlanan saygı albümünün tüm geliri bağışlanacak.

1989 yılında eski eşi tarafından katledilen Bergen anısına saygı albümü hazırlandı. Albümün geliri ise Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na bağışlanacak.

Arabesk müzikte bir döneme damga vuran ve ‘Acıların Kadını’ lakabıyla anılan Bergen, henüz 30 yaşındayken eski eşi Halis Serbest tarafından kurşunlanarak öldürülmüştü. Sanatçı şimdilerde hayatını konu alan sinema filmi ve kendisi için hazırlanan saygı albümüyle gündemde. 4 Mart’ta vizyona girmesi beklenen Bergen filminin yanı sıra Bergen’e Saygı albümü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yayımlanacak.

“Bergen Saygı” adlı albümde Bergen’in şarkılarını sekiz kadın; Bade Derinöz, Ceylan Ertem, Derya Uluğ, Feride Hilal Akın, Gülşen, Jehan Barbur, Melek Mosso ve Melike Şahin yorumladı. Sanatçıların tümü, çalışmada gönüllü olarak yer aldı. Orchestra Content ve Bergen’in ailesi, albümün gelirinin tamamını Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na bağışlama kararı aldıklarını açıkladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)