MüzikMüzik HaberVitrin

Berkay: Hedefin İçin Tırnakların Kopsa Da Dişlerinle Tutunmaya Çalışacaksın

Berkay, Kral Pop Radyo’da yayınlanan ‘Özgür Aras’la Baş Başa’nın bu haftaki konuğu olarak sorularını yanıtladı.

Maddi İmkanlar Yüzünden Okulu Bitiremedim 

Berkay, müzik sektörüne nasıl girdiğini şu ifadelerle anlattı: “Bir arkadaşımın doğum gününe gitar çalıp, şarkı söyleyen bir iki arkadaşımız vardı. Onlar çalıp söyleyince bende onlara eşlik ettim. Ben eşlik edince onlarda çok şaşırdı. Sonra onlarla şarkı söylemeye başladım. Bu şekilde başladım. Sonra ben gitar çalmayı öğrendim ve şarkı söylemeye başladım ve bu şekilde ilerledi. Ben bu işin eğitimide aldım. İki konservatuar kazandım ama o zamanki maddi imkanlardan okullarımı bitiremedim.”

Çok Fazla Zorluklar Çektim 

Geçmişte çok büyük zorluklar çektiğini belirten Berkay, “Çok fazla zorluklar çektim. Üniversiteyi kazandığım yıllarda 3 kişi aynı evde kalıyorduk ama kirayı ödeyemiyorduk. Çok yoklukta çektim. Tezgahtarlık, yaptım, sokakta gazete de sattım. Yapmadığım iş kalmadı. 4 yıl boyunca her hafta İstanbul’a gelebilmek adına bu tarz işler yapıp, para biriktirip İstanbula’a gidip 1 gün kalabiliyordum. Çünkü param buna yetiyordu. 4 yılım böyle zor geçti” cümlelerini kurdu.

Hedefine Yapışacaksın 

Sanatçı, sektöre yeni girecek olan gençlere de tavsiyelerde bulundu: “Hedefine yapışacaksın, kitleneceksin asla bırakmayacaksın. Tırnaklarım kopsa, dişlerinle tutunmaya çalışacaksın. Bir şekilde bırakmayacaksın. Muhakkak istediğin şeyin peşinden koşmalı ve fedakarlık yapmak zorundasın. Benim tek söyleyeceğim şey kendilerini eğitmeleri ve hedeflerine kitlenmeleridir.”

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.