MüzikMüzik HaberÖzelVitrin
Trend

Berkcan Güven’in Klibinde Türk Bayrağına Hakaret!

Sosyal medya fenomeni Berkcan Güven'in ilk albümü "BEGEFENDİ"nin ikinci klibi "Bi S**tir Git"te skandala imza atıldı.

Sosyal medya fenomeni Berkcan Güven, geçtiğimiz gün ilk albümü “BEGEFENDİ”yi piyasaya sürdü. Güven’in albümünde yer alan “Bi S**tir Git” şarkısının ise dün video klibi yayımlandı.

Sözleri Berkcan Güven ve Emir Taha’ya ait olan şarkıda sürekli “s**” kelimesi geçiyor. Daha önce de küfürlü videolarıyla yoğun tepki toplayan ünlü fenomenin böyle bir şarkıyı çocukların ve gençlerin yaygın olarak kullandığı bir platformda nasıl bu kadar serbest yayımladığı ise kafalarda soru işareti oluşturuyor.

TÜRK BAYRAĞINA HAKARET!

Öte yandan küfürlerle dolu bir şarkının klibinde Eurovision’da Türkiye’nin temsil edildiği sahnede Türk bayrağına yer verilmesi de halkın milli duygularına zarar veriyor. Bu sahne formalite olsa bile bol küfürlü bir klipte Türk bayrağının kullanılması tepki çekiyor. Bu durumla ilgili Türk bayrağını koruma kanunu açısından savcılığın inceleme başlatması gerekiyor. Zira ilgili kanunda “Türk bayrağı layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz” ifadesi yer alıyor.

Ayrıca son dönemde sosyal medya platformlarındaki etkinliğini hissettirmeye başlayan; denetime önem veren RTÜK’ün böyle bir videoyu incelemeye alıp almayacağı ise merak konusu oldu.

berkcan güven spotify bi siktir git albüm şarkı begefendi

berkcan güven bi siktir git albüm şarkı klip begefendi türk bayrağı koruma kanunu metni

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.