FenomenMüzikMüzik HaberÖzelSosyalVitrin
Trend

Berkcan Güven’in Klibine Denetim Getirmeyen YouTube’a Dava Şoku!

Berkcan Güven'in Türk bayrağına hakaret içeren "Bi S**tir Git" (B.S.G.) klibi ile ilgili Müzikonair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan YouTube'a dava açma hazırlığında.

Sosyal medya fenomeni Berkcan Güven, geçtiğimiz hafta “BEGE” mahlasıyla ilk albümünü çıkarmıştı. “BEGEFENDİ” isimli albümde yer alan “Bi S**tir Git” şarkısı ise olay olmuştu.

Albümle birlikte yayımlanan “Bi S**tir Git” şarkısının klibinde Berkcan Güven ve Emir Taha’nın Eurovision’a katıldığı görülüyor. Bu sahne formalite gereği olsa bile içinde bolca küfür geçen bir şarkıda Türk bayrağının kullanılması halkın milli duygularını zedeliyor. Müzikonair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan’ın suç duyurusunda bulunduğu klipte bir detay daha dikkatleri çekti.

BİR SANAT DALI OLAN MÜZİĞE DARBE!

Şarkının ismi tüm dijital platformlarda “Bi S**tir Git”in kısaltılmış haliyle yani “B.S.G.” olarak geçiyor. Ancak klipte Türk bayrağının olduğu sahnede kasıtlı olarak şarkının ismi açık açık küfürlü haliyle yazılıyor. Kendisi de küfürlü videolarıyla zamanında halktan yoğun tepki gören Berkcan Güven, bu klibiyle Türk bayrağına ve milli değerlere hakaret ediyor.

İlgili Haber: Berkcan Güven’in Klibinde Türk Bayrağına Hakaret!

berkcan güven bsg bi siktir git youtube video klip müzikonair özcan beylan suç duyurusu dava spotify
Şarkı Spotify’da B.S.G. ismiyle yayımlandı.
berkcan güven bsg bi siktir git youtube video klip müzikonair özcan beylan suç duyurusu dava
Şarkı YouTube’da da B.S.G. ismiyle yayımlandı.
berkcan güven bsg bi siktir git youtube video klip müzikonair özcan beylan suç duyurusu dava
Ancak klipte Türk bayrağına yer verilen bir sahnede şarkının ismi açık açık küfürlü haliyle belirtiliyor.

Öte yandan son dönemde sanat ve müzik bilgisi olmayan influencerların bu tip şarkılar çıkarması, sektörde ikinci bir soruna yol açıyor. Küfürlü, cinsiyetçi mesajlar vererek yapılan şarkılar ne yazık ki müziğin bir sanat olduğu gerçeğini de çarpıtıyor.

ÖZCAN BEYLAN YOUTUBE’A DAVA AÇMA HAZIRLIĞINDA

Bütün ülkenin ortak değeri olan Türk bayrağına yapılan bu kasıtlı hakaretin milyonların takip ettiği YouTube gibi bir platformda nasıl yayımlandığı da merak konusu oldu. Tüm Türkiye’nin tek çatı altında birleşmesini sağlayan Türk bayrağına yapılan bu hakarete karşı Müzikonair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan tekrar harekete geçeceğini duyurdu.

İlgili Haber: Berkcan Güven’in Skandal Klibi Hakkında Suç Duyurusu!

Özcan Beylan, alenen hakaret içeren bu klibi kontrol etmeden yayımlayan YouTube’a da dava açma hazırlığında. Daha önce söz konusu kliple ilgili Berkcan Güven hakkında suç duyurusunda bulunan Beylan, bu kez YouTube’a dava açacak.

Gelişmeleri Müzikonair’dan takip edebilirsiniz.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.