GündemSosyal

Berlin’de Kadınlar Üstsüz Yüzebilecek!

Berlin'de yerel yönetim artık halka açık havuzlarında kadınların üstsüz yüzebileceği kararını aldı.

Berlin’de yerel yönetim artık halka açık havuzlarında kadınların üstsüz yüzebileceği kararını aldı. Bu karar, halka açık bir havuzda üstsüz güneşlenen bir kadının hak mücadelesiyle başlatıldı ve yerel yönetim tarafından kabul edildi. Karar, Lotte Mies isimli bir kadının tazminat talebinin reddedilmesi sonrasında alındı.

Mies, kararın ardından yaptığı açıklamada, “Tüm cinsiyetlerin eşit haklara sahip olması benim için gerçekten önemli. Bir memeniz var ve başkaları bunu kadın memesi olarak görüyor. Bu nedenle aynı kurallara sahip değilsiniz ve bu bir sorun” dedi.

Yetkililer, kadınların ayrımcılığa uğradığını kabul ederek, Berlin’deki halka açık havuzlarda tüm ziyaretçilerin artık üstsüz olarak tesisleri kullanabileceği kararını aldılar. Bu karar, “Özgür Beden Hareketi” olarak adlandırılan bir hareket tarafından memnuniyetle karşılandı.

Berlin’deki bir yüzme havuzu işletmecisi Berliner Bäderbetriebe (BBB), mayonun cinsel organları örtmesini öngören kurallarını değiştirmedi ancak artık kadınların üstsüz yüzebilecekleri kararını uygulayacak.

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.