Beste Açar: Hayatım Boyunca İçimdeki Kırgınlıkları ve Öfkeleri Denize Attım -
RöportajlarSanatçı Röportajı

Beste Açar: Hayatım Boyunca İçimdeki Kırgınlıkları ve Öfkeleri Denize Attım

Sanat dünyasının unutulmaz isimlerinden Kayahan'ın kızı müzisyen Beste Açar, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e konuştu.

  1. Merhaba Beste Hanım hoş geldiniz öncelikle sizi Miss Turkey 3.sü olarak tanıdık ardından modellik, oyunculuk, sunuculuk, şarkıcılık derken son olarak da enerji terapisti olarak da  sizleri tanıyoruz. Çok yönlü bir kişiliğe sahipsiniz. Her alanda sizleri görmekteyiz. Biraz hikayenizden bahsedebilir misiniz?

2015 yılı babamın gidişini kabullenmekle geçti diyebilirim. Sonrasında yaşadığım olaylar kendimi şu anda eğitmen olduğum ve Türkiye’nin her yerinde seminerler verdiğim Access Consciousness’la tanıştım. Hayatımda olan ve henüz açığa çıkmamış her şeyin kaynağı olduğumu bilmek her şeyin bir enerji ve bir frekansının olduğunu bilmek çok eğlenceli bir alan. 8 yıl dolu dolu Access Consciousness sınıflarıyla  yaşadığım hayatın içinde kim olduğumu fark etmek ve değişimini istediğim her alanda kendi üzerinde çalışarak geçti. Bu güne kadar saklanmış mucize bir benle tanıştım. Herkes kendine yüzde yüz kendi olmaya izin verebilseydi dünya öyle muhteşem olurdu ki…Bunun için neler mümkün.

  1. Şimdilerde Access enerji terapisti olarak kişisel gelişim yöntemiyle de ilgilenmeye başladınız. Peki bu alana olan merakınız nasıl oluştu. Neden kişisel gelişim neler söylemek istersiniz?

İnsanlar yatırım yapmak dendiğinde para, araba, ev, arsa vb.. şeyleri önemsiyor. Ben en önemli yatırımın insanın kendi gelişimi için yaptığı yatırımların olduğunu düşünüyorum. Kendini bilmek, varoluş serüvenini farkındalıkla yaşamak ve yaşatmak yeryüzüne ve kendinize verebileceğiniz en güzel hediye…Bu boyutta var olmadığımız gün yanımızda götüremeyeceklerimiz hedefim değil.

  1. Son günlerde gündem olan babanız ve şu anda yaşamayan değerlerle iletişim kurduğunuzu söylediniz? Bunu biraz açıklar mısınız?

Saf bilinç varoluşunuzdur. Her daim vardır ve hiç bir yere gitmez. Zaman lineerdir her şey anda mevcuttur .Aslında ne geçmiş ne de gelecek vardır. Enerji ceplerimiz vardır ki bunlara ‘boyut” diyorum ben. Nasıl bir titreşiminiz varsa karşılığına denk gelen seviye neyse o kadarına ait olabilirsin. Bedenlerini bırakmış mezun olmuş tüm saf bilinçleri algılayabilirsiniz evet🙏 Göremez duyamaz ama algılayabilirsiniz.

  1. Kendinize denediğinizde hayatınız ne gibi değişimler oldu?

Hayatım boyunca içimdeki kırgınlıkları ve öfkeleri denize attım. Önce de kendimi affettim. Kendime bunları yaşattığım için her bir meditasyonumda kendimden özür diledim. Karşınızdaki kişileri affetme kısmına da bakarsak aslında orada büyük bir hafiflik var. Sırtınızda kilolarca yükle her gün koşmaya çabalamak hiç kolay olmayacaktır. Artık haklılığımı ispat etmeye ihtiyacım yok çünkü “her şeye gönüllüyüm “dediğinizde gücünüzü elinize alıyorsunuz. Merkeziniz başka insanlar yani el alem olmaktan çıkıp içeriye BEN ‘e dönüşüyor. Bu alan benim en büyük hediyem.

  1. Bu arada müzikle de ilgilendiğinizi biliyoruz. Peki müziğe olan ilginiz nasıl başladı? var mı yeni çalışmalar ne zaman sizi dinlemeye başlayacağız?

M.S.Ü Devlet Konservatuvarı mezunuyum. Doğduğumdan beri müzikle beraberim. Adım Beste  :) aslında müzik kaçınılmaz benim için.17 Şubatta PoLL Production Sevgili Polat Yağcı Yapımcılığında söz ve müziği bana ait olan “Canım Seni Çekiyor” adıyla ilk bestem herkesle buluşuyor olacak. Sevgili Kemal Başbuğ ve Eşi Yeşeren Başbuğ imzasıyla klibimizi de tamamladık. Birlikte çalıştığım herkes o kadar değerli ve özel ki çok şanslıyım.

  1. Şarkı seçiminizi nasıl yapıyorsunuz Kendi şarkılarınızın dışında babanız Kayahan beyin şarkılarını da seslendirmeyi düşünüyor musunuz?

Sadece söylemekten ve dinlemekten keyif aldığım notalar ve sözler önemli….Babamın şarkılarından da elbette söyleyebilirim. Önce kendi bestemle var olmak benim kimliğimi oluşturmak için önemliydi. Bestelerimi yazdığım sözlerle teker teker sunmak hedefim. Bir de sürprizim olacak. Çok değerli besteci ve söz yazarı canım Şehrazat ablamın bana verdiği harika bir şarkıda çok yakında herkesle buluşacak.

  1. Örnek aldığınız ve düet yapmak istediğiniz sanatçılar var mı?

Mesleğim gereği aldığım en güzel hediye şu ” kimseyi örnek alıp önüme koyup onlar gibi olmak ya da onlardan daha iyi olmak için çabalamak değil. Aşmaya değer tek değer kendimiz olmalıyız. Kendimiz olmak bu dünyaya verebileceğimiz en güzel şey…

  1. Biraz da sosyal açıdan tanıyalım sizi dilerseniz, çalışma hayatınızın dışında boş zamanlarınızda neler yaparsınız?

Kişisel gelişim alanında  bilimsel çalışmalarını takip ettiğim eğitimlerine katıldığım hocalarımın kitaplarını okuyup, videolarını izlemek en keyif aldığım şey. Bol bol meditasyon yapıp kendi dünyama gözlerimi açıyorum. Çocuklarımla, annemle, eşimle, kedilerim ve köpeğimle paylaştığım anlarsa çok değerli. Kitap yazıyorum şu sıralar…Yazmak beni geliştiriyor ve iyileştiriyor.

  1. Son olarak MüzikOnair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Şükretmeyi unuttuğumuzu düşünüyorum. Şikayet ettiğinizi fark ettiğiniz an durun ve sahip olduklarınızı hatırlayıp teşekkür edin. Unutmayın dikkatinizi verdiğiniz odaklandığınız her şeyi her an çoğaltırsınız. Kar topu gibi…

 

RÖPORTAJ: ALPER ERGEZ

MüzikOniar

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)