Genel Bilgiler

Beste ve Bestekar Arayışında Olanlara Profesyonel Destek

İşte beste bulma ve bestekar konusunda merak edilen soruların yanıtları...

Beste yapmak bir eser ortaya koymanın en önemli kilometre taşlarından bir tanesidir. İşte beste bulma ve bestekar konusunda merak edilen soruların yanıtları…

Beste yapmak bir eser ortaya koymanın en önemli kilometre taşlarından bir tanesidir. Kalıcı eserler bırakmak isteyen ve kaliteli bir beste yapmanın en önemli unsuru işinin ehli, profesyonel bir bestekar ve müzisyenle çalışmaktır.

Söz yazarlığında kariyer hedefleyen, yahut ”Bir şarkı sözüm var ancak beste konusunda kendime güvenmiyorum” diyen kişiler profesyonel destek almak isteyebilir. Çünkü beste yapmak yaratıcılık ve ilham gibi duygusal olarak hazır olmanın yanı sıra ciddi bir nota ve armoni dağarcığına sahip olmanın gerekliliğini taşır.

Beste Nasıl Yapılır?

Peki ”Şarkı sözüm var beste arıyorum” ”Bir beste sahibi olmak istiyorum” , ”Beste yapma aşamasındayım ancak profesyonel destek almak istiyorum” gibi sorulara cevap arayan müzisyenlerin nasıl bir yol izlemesi gerekiyor? Bir diğer deyişle beste nasıl yapılır?

Öncelikli olarak müzik türünüzü ve kimliğinizi belirlemiş olmanız bu noktada belirleyicidir. Yani pop, rock, akustik, caz, klasik, türkü gibi sıralanabilecek farklı armonik yapılara sahip türlerden birinde bir karar vermeniz gereklidir. Bununla birlikte varsa şarkı sözünüzün tamamlanmış olması ve bu sözlere güvenmek de yolun yarısına geldiğinizi gösterir. Bu noktada bir sorun yoksa ve ilerleyeceğiniz yolu biliyorsanız; enstrümanist, müzisyen, müzikolog ve daha yaygın bir deyişle bestekar arayışına geçebilirsiniz.

Beste Bulma Konusunda Profesyonel Destek Alın

Müzik çevrenizde bir bestekar tanıdığınız yoksa, işte tam da bu durumda Müzik Onair Company, sizler için farklı alternatifler ve yollar sunacaktır. Müzik Onair Company bünyesinde barındırdığı plak şirketi, PR ajansı ve güçlü sanatçı iş birlikleri ile birçok söz yazarına beste bulma konusunda iş birliği sağlanan şirketlerin başında gelir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu