Ana Sayfa » Müzik » Bir Daha Bir Araya Gelseler Yine Efsane Olur Dediğimiz 20 Düet Şarkı

Bir Daha Bir Araya Gelseler Yine Efsane Olur Dediğimiz 20 Düet Şarkı

oduller-reklam-banner

20- Sibel Can ft. Halil Sezai – Galata

Sibel Can bir gün Galata’da gezerken bir meyhanede Halil Sezai’yi görür ve bu şarkı çıkar. Hikaye güzelde kurgu ama şarkı efsaneler listemizde :)

19- Tarkan ft. Bülent Ersoy – Bir Ben Bir Allah Biliyor

Bu düet resmen kapı gibi bir eser. Efsaneler efsanesi desek yanılmayız. Allahım Bülent ablamız o nasıl gür bir sestir yarabbim. Tarkan’da zaten Türk Sanat Müziği’nden alışkın böyle parçalara. Sonuç: Unutulmaz 5 yıldızlı şarkı.

18- Tarkan ft. Sezen Aksu, Yaşar Gaga – Ceylan

Gerçek öyküden alıntı bir şarkı. Söylenecek söz yok. Tarkan, Sezen Aksu’yu sadece Yaşar Gaga bir araya getirebilirdi. Nur içinde yatsın.

17- Zeynep Bastık ft. Ezgi Mola – Gül Beyaz Gül

Güler yüzlü, sempatik insan Ezgi Mola, evin şirin kızı bıcır bıcır Zeynep Bastık’a konuk olmuş. Konuk derken adı öyle. Bildiğin ev sahibi gibi söylemişler ve efsane düetler listemize girmişler. Bu beyaz güller size :)

16- Sıla ft. Erol Evgin – Ateşle Oynama

Erol Evgin efsanesi ateşle oynamayan birini aramış bu şarkı için. Bir bakmış Sıla kapı gibi orda. ‘Kızım gelde şu şarkıyı bir daha uçuralım’ demiş. Sonuç; şarkı efsane düetlerde !

15- Gülben Ergen ft. Oğuzhan Koç – Aşkla Aynı Değil

Oğuzhan Koç ‘Giden Günlerim Oldu’ şarkısından sonra bir şarkı daha verdi Gülben Ergen’e. Bizce diğerinden çok çok daha iyiydi ve efsane düetler listemize ekledik. Sağol Ozi :)

14- Fikret Dedeoğlu ft. Yıldız Tilbe -Unutamazsın

Son zamanların naif sesi Fikret Dedeoğlu, bu şarkı da kim nağmeli söylerse daha içten ve duygulu olur diye düşünmüş bizce. Sonucunda Yıldız Tilbe’yi bulmuş. Yıldız da şarkı alıp yukarlara taşımıış. Ablacığım ne yaptın sen ya ? Azıcık daha duygusuz olamadın mı ? Doldur abi doldur…

13- Neyim Var ki – Ceza ft. Sagopa Kajmer

Rap denilince akla gelen iki isimdiler. Halen öyleler. Hani Norm Ender, ‘Mekanın Sahibi’ diyor ya kendisine. Bizce mekanın sahiplerinden ikisi yukarıdaki şarkıyı yaptı ve efsaneler arasına girdi.

Diğer düetlerden farkı ise bu iki ismin o günden sonra araları bozuldu. Bırakın aynı şarkıda bir araya gelmeyi aynı karede dahi bulunmadı. Ne oldu ? Ne bitti ? Bilmiyoruz.  Ancak gerçek şu ki bir düeti daha özledik.

12- Sıla ft. Mabel Matiz – Muhbir

İki farklı isim Mabel Matiz, Sıla. Bir gece, bir konserde düet yapalım dediler. Yeni bir şarkı vardı Muhbir. Bir söylediler efsaneler arasına girdi. Hatta sevenleri Sıla’ya albümünde Muhbir’i tek söyledi diye kızsa da bu şarkı Mabel’siz olmazdı.

11- Rafet El Roman ft. Ezo – Kalbine Sürgün

Ezo’yu bu şarkıyla tanıdık desek yanılmış olmayız. Rafet’i biliyoruz zaten. Nereden mi ? Macera dolu Amerika’dan :) Şaka şaka. Adam tam bir beste fabrikasıydı. Bir adamın her şarkısı mı tutar ? Bu adamın değdi şarkı tutuyordu.

10- Bilal Sonses ft. Tuğçe Kandemir – İçimdeki Sen

Bilal Sonses’i bir yarışmada tanıdık, Tuğçe Kandemir’in ise bize anlatacak bir öyküsü vardı. Son zamanlarda gerçekten ünlülüğü hakeden iki güzel ses bir araya gelmiş ve içimizdeki ses olmuş. Ne yapalım ? Yak bir sigara daha…

9- Bengü ft. Hakan Altun – Sanki

”Hakan Altun’un bir tane hareketli şarkısı yok ” diyenleri duyar gibiyim. Belki eser miktarda vardır ancak bu adamın sesi duygusal şarkıda böğrümüze bir hançer gibi saplanıyor. Birde bizim şirin kadınımı güler yüzlü Bengü’müzü de yanına almış vurmuş yine damarı. Ayıp ama be…

8- Ümit Besen ft. Pamela – Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi ?

Farklı iki tarzı söyleyen iki isim bir araya gelince ne olur ? İsyankar rock şarkılarının kadını Pamela, Umutsuz aşıkların nikah masasına oturan kişisi Ümit Besen. Doyumsuz farklı bir düet olmuştu.

7- Tuna Kiremitçi ft. Yıldız Tilbe – Yine Sevebilirim

6- Beyazıt Öztürk ft. Ayla Çelik – Bağdat

Bu sempatik iki arkadaş Beyaz Show’da ilk kez söyledikleri şarkı tutunca birde kliple süslediler. ‘Gemilerde Talim Var’dan sonra ilk kez dinlediğimiz Beyazıt Öztürk’le çok kez aşk dedikoduları dönen Ayla Çelik aslında çok eski bir dostluk olduğu sonradan ortaya çıkmıştı.

5- Mustafa Ceceli ft. Enbe Orkestrası – Yağmur

Mustafa Ceceli’yi tam anlamıyla tanıdğımız o yıllar. Enbe Orkestrası ile yaptığı her şarkı tutuldu. Defalarca çalındı. Ancak bu şarkı diğerlerinden farklıydı. Duygulu o şarkı; ‘Yağmur’du. Kıymetini bilemediklerimiz için çaldı.

4- Cem Adrian ft. Halil Sezai – Olsun

İki muhteşem ses ve ortaya çıkan efsane düet.

3- Barış Manço ft. Cem Karaca – Uzun İnce Bir Yoldayım

Burada Barış Manço ve Cem Karaca tabiki iki efsane… Ancak kameralara takılan bir efsane daha varsa o da Cahit Berkay. Resmen şampiyonlar ligi. Nur içinde yatın ey sesi de yüreği de güzel iki insan…

2- Cengiz Kurtoğlu ft. Hakan Altun – Yorgun Yıllarım

Şarkı efsaneler listemizde tabiki. Ancak video altına gelen yorumlar da klip kadar efsane. Böyle şarkılarla ne kadar üzgün bir milletiz görebiliyoruz. Sen de yak birader bir tane…

1- Müzeyyen Senar ft. Tarkan – Benzemez Kimse Sana

Kuşkusuz imrenerek senelerce dinlediğimiz bir sesti Müzeyyen Senar. Atatürk’e şarkı söylemiş nadir insanlardandı. İşte o efsane daha sonraları bu ülkenin megastarı olacak, dünyada boy gösterecek olan Tarkan ile o efsane şarkıyı söyledi. ”Benzemez Kimse Sana, Tavrına Hayran Olayım … ”

Sizinde efsaneleriniz varsa yorumlarda buluşalım.

Başka efsaneler kuşağında görüşürüz. :)

oduller-reklam-banner
● Umut PARKIN

İlginizi Çekebilir