Ana Sayfa » Müzik » Bir Nükhet Duru Filmi: ‘Duru Olmak’tan İlk Görüntüler Yayınlandı

Bir Nükhet Duru Filmi: ‘Duru Olmak’tan İlk Görüntüler Yayınlandı

oduller-reklam-banner

Nükhet Duru’yu bilinmeyen yönleriyle ele alan “Duru Olmak” ilk görüntüleriyle izleyici ile buluştu. Belgesel niteliğindeki çalışma, İstanbul Film Festivali’nde gala yapacak.

Nükhet Duru’nun son albümü ‘Hikayesi Var’ın, iki yıla uzanan hazırlık süreci esnasında üzerinde çalışmaya başlanılan ve hem albümü hem de sanatçının hayatını ele alan “Duru Olmak” belgesel filminin fragmanı yayınlandı. “Duru Olmak”, önümüzdeki günlerde 39. İstanbul Film Festivali kapsamında prömiyer yapacak.

Yönetmenliğini Mu Tunç’un, yapımcılığını Evren Ercan’ın üstlendiği belgesel film; ilk gösterimini İstanbul Film Festivali’nin ‘Galalar’ bölümünde gerçekleştirecek. “Duru Olmak”ın bu özel gösterimi ile İstanbul Film Festivali kapsamında ilk kez bir Türk belgesel film için gala yapılmış olacak.

Konuyla ilgili Nühhet Duru da açıklamada bulundu. Ünlü şarkıcı, Kişisel tarihime tüm ekibimle elele emek verdiğimiz büyük bir adanmışlık hikayesi olarak geçti…’ diye konuştu.

İşte Nükhet Duru’nun açıklaması;

”Biraz İstanbul, biraz müzik ama galiba en çok ben… 2 yıla uzanan ‘Hikayesi Var’ albümümüzün yaratım sürecinde “backstage’i çekelim ama nasıl bir kuş konduralım da klişelere saplanmayalım” diye düşünürken, kıymetli yapımcımız ve her tür kreatif fikrin sahibi, her daim en büyük destekçim Evren Ercan önderliğinde bir Nükhet Duru filminin içinde bulduk kendimizi. Kayıtlar, çekimler, arşiv taramalarıyla dolu dolu geçti iki yıl… Albümden başlayarak çok daha derinlere inen, bana, yaşadıklarıma, hayatıma bambaşka bir perspektiften bakan kadraj ise değerli yönetmenimiz Mu Tunç’a aitti. Açıkçası ben kendimi izlemeyi pek sevmem fakat bu sefer inanılmaz bir heyecan var içimde. Albümde birlikte şarkı söylediğim müzisyen dostlarımın filmdeki varlıkları ve katkılarıyla bambaşka bir öze bürünen ‘Duru olmak’, kişisel tarihime tüm ekibimle elele emek verdiğimiz büyük bir adanmışlık hikayesi olarak geçti.”

Reklam
oduller-reklam-banner