MüzikMüzik Haber

Bir Şarkıcı Daha Milletvekili Adayı Oldu!..

Son günlerde sanat camiasının da siyasete soyunduğuna şahitlik ediyoruz. Kimi haklı gerekçelerle kimisi de daha da gündemde olmak için milletvekili aday adayı oluyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde İbrahim Tatlıses AKP’den milletvekili aday adayı olmuştu. Şarkıcı olmayan ama izdivaç programlarının ünlü ettiği, gündemde kalmak için her durumu fırsata çeviren Caner Toygar’da milletvekili aday adayı olmuştu.

İlgili Haber;Caner Toygar Şimdi De Milletvekilliğine Soyundu!..

Türk Sanat Müziği’nin ‘hanımefendi solisti’ olarak nitelendirilen Özlem Ağırman, CHP’den aday adayı oldu.

2015 yılında da CHP’den aday adayı olan ancak aday listelerine giremeyen Özlem Ağırman, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için 1. Bölge’den yeniden milletvekili aday adayı oldu.

İşte Ağırman’ın adaylık açıklaması: “Eşit olacağız, bir olacağız. Ezilenlerin yanında ve mağdurların meclisteki sesi, temsilcisi olacağım. Hedefim açlıkla, yoksullukla mücadeleye öncelik veren, eğitime, öğretime en yüksek pay ayıran çağdaş sosyal refah devleti için gerekli reform ve değişimlere öncülük etmek. İnanıyorum ki ülkemin çağdaş ülkeler seviyesine çıkarılma hedefi ve mücadelesi ben ve benden sonraki anneler, kadınlar tarafından da sonsuza dek sürdürülecektir. Toplumu, özellikle kadınları üretim sürecine katacağız. Üretimle artan Milli Geliri sosyal devletle daha adaletli olarak topluma dağıtıp, yoksulluğu yenmeyi başaracağız. Daha aydınlık ve refaha ulaşmış bir Türkiye hepimizin hakkı. Bu duygularla daha güzel bir dünyada çocuklarımızı uyandırmak dileğiyle, tümünüzü saygı ve sevgiyle selamlıyor, kucaklıyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu