Bir Yıldızın Gözler Önünde Sönüşü: Sıla'nın Kariyeri Nereye Sürükleniyor? -
MüzikMüzik Haber

Bir Yıldızın Gözler Önünde Sönüşü: Sıla’nın Kariyeri Nereye Sürükleniyor?

Bir döneme damga vuran Türk pop müziğinin güçlü kadın seslerinden Sıla, yaptığı stratejik hatalar ve kötü yönetilen kariyeri sebebiyle uçuruma sürükleniyor.

Her yaptığı şarkı olay yaratan, konser biletleri kapış kapış giden ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan Sıla, son yıllarda kariyer direksiyonunu öyle bir yere kırdı ki… Yıllar sonra piyasaya sürdüğü albüm bile neredeyse hiç bir etki bırakmadı. Peki yıldızının sönüşüne hep birlikte şahit olduğumuz Sıla’ya yapımcısı, menajeri ve ekibi uyarılarda bulunmuyor mu?

Müzik hayatından çok aşk hayatıyla basından takip ettiğimiz bir sanatçıya dönüşen Sıla, listeleri alt üst eden eski şarkılarının aksine hiç ses getirmeyen ve müzik listelerinde kendine yer bulamayan şarkılara imza atmaya başladı. Özellikle geçtiğimiz aylarda 6 yıllık aranın ardından yayımladığı ‘Şarkıcı’ albümüyle tarz değişikliğine giden Sıla Gençoğlu, dijital müzik servislerinde, YouTube’da, radyolarda ve televizyonlarda ismine yakışır bir yer bulamadı. Oysa Müzikonair Ödülleri’nde ilk ödülünü aldığında Sıla, Türkiye’nin 1 numarasıydı.

Son yayınladığı Şarkıcı albümündeki şarkılara baktığımızda albümün çıkış şarkısı ‘Şarkıcı’ başta olmak üzere diğer şarkıları yapım şirketi Sony Music tarafından yapılan promosyon çalışmalarıyla az da olsa dinlendi. Sony Music Türkiye’nin reklam hamleleri ve dokunuşlarıyla belirli bir kitleye ulaşarak albüm çıkardığını duyuran Sıla, organik ve viral izlenme sayılarına ulaşamadı. Peki reklam desteği olmasaydı Sıla’nın albümünden ne kadar haberdar olacaktık?

Sıla’nın son albümünün yanı sıra Sezen Aksu imzalı şarkılarıyla bile beklenen etkiyi veremedi. Yaklaşık 4 yıl önce yayınlanan ‘Medet’ isimli şarkının dinlenme sayısı orta halli bir popçunun istatistiklerinden farksız…

Güliz Ayla ve Sıla Nereye Gidiyor?

YouTube izlenmeleri ise orta halli bir popçudan hallice olan Sıla, ‘Kariyer nasıl bitirilir? Nasıl başarısız olunur?’ dersi veriyor adeta… Sıla ve ekibinin başarısızlık öyküsü yalnızca Sıla’nın kariyerini etkilemedi. Sıla’nın ekibi aynı zamanda Güliz Ayla’yı da zirveden alıp dibe indirmeyi başardı. ‘Bahsetmem Lazım’ ve ‘Olmazsan Olmaz’ gibi milyonlarca kez dinlenen hitlere imza atan Güliz Ayla, son yayımladığı şarkılarla istatistiklerini düşürdü. Ünlü şarkıcı bir müzik üreticisinden çok direk dansçısı olarak anılmaya başlandı.

Enerji düşüklüğü yaşayan Sıla ve Güliz Ayla kariyer intiharından dönecek mi yoksa bu sürüklenişe seyirci mi kalacak merak ediliyor…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)