RadyoUlusal

“Bizim İşimizi Hala Meslek Olarak Görmeyenler Var”

Radyoların sevilen isimleri Kral FM’den Afrikalı Ali, Radyo Viva’dan Hop Dedik Ayhan, Kral FM’den Gönül Dostu Şener ve Radyo 7’den Erkan Koç ‘Siz Hiç Radyo İzlediniz mi?’ isimli gösterileriyle Maltepe Park AVM de dinleyicileriyle buluştular.

Takipçileri tarafından yalnız bırakılmayan radyocular gördükleri kalabalık karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler ve duydukları mutluluğu paylaşan radyocular, takipçileriyle de tek tek bayramlaşmayı da ihmal etmediler.

Bilinen birçok şarkıyı gösterilerine ekleyerek izleyenleri eğlendiren efsane radyocular ‘Biz bile şarkıcı olduk ya gerisini siz izleyin’ diyerek birilerine gönderme yaptılar. Meslekte 20 yılı geride bırakan Kral FM’den Afrikalı Ali, Gönül Dostu Şener, Radyo Viva’dan Hopdedik Ayhan ile Radyo 7’den Erkan Koç başlarına gelen ilginç olayları anlattılar.

Konuklardan soru alan radyocular ‘Yeni nesile mesleğinizi tavsiye eder misiniz?’ sorusu karşısında ‘Bizim işimizi hala meslek olarak görmeyenler var, ne iş yapıyorsun diye soranlara radyo programcısıyız deyince bilgisayar programcısı gibi bir iş sanıyorlar bunca yıldır anlatamadık nedense’ diyerek dert yandılar ve ‘tabii ki tavsiye ediyoruz vizyonu geniş, dünyayı takip eden ve her şey den önemlisi dinleyicileriniz sizi belki de hiç görmeden sesinizle seviyor. Radyoculuk Öğretilmez, Öğrenilir’ diyerek yanıtladılar.

Almanya dan bir dinleyicinin sadece onları görebilmek için geliş tarihini değiştirdiğini öğrenen radyocular mutluluklarını dile getirirken ‘Ne güzel vatan hasretinize biraz merhem olabilmek anlamayanlara anlatın da bizi üzmesinler’ diyerek sahneden sitem ettiler ..

Gösterilerinden sonra imza ve fotoğraf isteyen hayranlarıyla teker teker ilgilenen radyocular herkese teşekkür edip Maltepepark AVM’den ayrıldılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu