MüzikMüzik Haber

Bob Dylan Müzik Koleksiyonunu Sony Music’e Sattı

Ünlü şarkıcı Bob Dylan, müzik koleksiyonunun tamamını, değeri yaklaşık 200 milyon dolar olduğu belirtilen bir anlaşmayla Sony Music Group'a satma kararı aldı.

Ünlü şarkıcı Bob Dylan, müzik koleksiyonunun tamamını, değeri yaklaşık 200 milyon dolar olduğu belirtilen bir anlaşmayla Sony Music Group’a satma kararı aldı.

Dünyaca ünlü müzisyen Bob Dylan, tüm müzik koleksiyonunu Sony Music’e sattı. Ünlü müzisyenin Blonde On Blonde gibi 1960’larda çıkardığı klasik albümlerinden 2020’de yayımladığı Rough And Rowdy Ways’e kadar güncel tüm kayıtlarını içeriyor. Anlaşmanın tutarı ise Billboard’a göre 200 milyon dolar olduğu öne sürülüyor.

Tüm Yayın Hakları Satıldı

Sony Music anlaşmayla, Dylan’ın 39 stüdyo albümü, sanatçının lisanssız şarkılarının olduğu ve bootleg olarak bilinen 16 derleme albümü ve gelecekte derlenip yayımlanabilecek olan yayımlanmamış materyallerinin haklarını da almış oldu. Şirketten yapılan açıklamada, süresi 60 yıl olan anlaşma ‘dönüm noktası’ olarak nitelendirildi. Öte yandan anlaşmanın geçen yıl temmuz ayında imzalandığı ancak önceki gün duyurulduğu belirtildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu