GündemSosyal

Bora Gencer Galatasaray Spor Kulübü Derneği İle Mahkemelik Oldu

Galatasaray Spor Kulübü Derneği, ‘Yüzensaray’ projesiyle ilgili bir gemi alımı için anlaşmazlık yaşadığı müzisyen Bora Gencer ile icralık oldu.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan davaya göre Galatasaray, İstanbul Limanı’na kayıtlı ‘Şehit Karaoğlanoğlu’ isimli gemi için 10 yıl önce Gencer ile bir sözleşme yaptı. Gemi, sanatçı tarafından işletilecekti. İddiaya göre Gencer ile GS Spor Kulübü Derneği anlaşamadı. Kulüp, ödediği 250 bin liranın iadesi için müzisyen hakkında icra takibi başlattı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Bora Gencer’in itirazı üzerine takip durunca kulüp bu defa ‘itirazın iptali’ istemli dava açtı. Galatasaray’ın 250 bin lirayı kendisine teminat senedi olarak imzalattığını iddia eden müzisyen ise, “Kulüp sanki nakit borç vermiş gibi işlem yapıyor. Ben itiraz edince takip durdu. Kulüp, ödeme yükümlülüğünü yerine getirmediği için gemi faaliyete geçmedi. Zarara uğradım” diyerek 110 bin liralık karşı dava açtı. Mahkeme, Bora Gencer’in eski eşi Hülya Gencer’in bir sonraki celsede tanık olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.