MüzikMüzik Haber

Buket Bengisu: ‘Asla Asla’nın Klibi Bir Pandemi Ürünü

İlk solo teklisi “Asla Asla”yı kısa bir süre önce dinleyicilerle buluşturan Buket Bengisu, Bi Kuble’den Emre Siyahoğlu’na konuştu. Bengisu, dünden bugüne müzikal yolculuğunu ve son teklisi ‘Asla Asla’yı anlattı.  ‘Şarkımızın klibi pandemik sürecin bir ürünüdür’ diyen Bengisu, ”Radyolar ve dijital platformlardan çok güzel dönüşler alıyoruz. Özellikle Avrupa dinleme/izleme rakamları bizi çok mutlu ediyor ” açıklamasında bulundu.

İşte o röportajın bir kısmı;

Asla Asla’nın oluşum süreci nasıl gelişti? Bununla birlikte Asla Asla eşiniz Doğan Kospançalı’nın bir eseri. Eşinizle birlikte çalışmak ortak kararlarda size özgür bir müziksel alan sağlıyor mu?

-Eşim Doğan Kospançalı, yoğun trafikte kaldığı sıralarda telefonunun kayıt cihazına sürekli bir şeyler kaydeder. Günün birinde, öğlene doğru, telaşla yoldan beni arayıp bir şarkıyı bir anda, bütün olarak kafasında yazdığını ve eve gelir gelmez bu şarkıyı çalışmamız gerektiğini söyledi. Aslında başka bir sanatçı dostumuz için düşünüyorduk bu eseri ama benim birden kanım çok ısınıverdi şarkıya ve kendime ayırmaya karar verdim. Ama sanatçı dostlarımız için daha pek çok güzel şarkımız var.

Doğan Kospançalı, Grup Rapsodi ve Grup Turkuaz’ın kurucusu, deneyimli bir eğitimci, besteci, aranjör, şarkıcı ve bir çok enstrümana hakim, çok donanımlı bir müzik adamı. Suat Suna, Soner Arıca, Alpay, Aysun & Ali Kocatepe, Aydın Tansel, Coşkun Demir, Engin Evin, Cemil Demirbakan, Harun Kolçak, Bulutsuzluk Özlemi, Kayahan, Barış Manço ve daha birçok sanatçıya sahnede veya albümlerinde eşlik etmiş ve halen de sahnede aktif olarak, bir yandan solistliğini yaptığım Grup Rapsodi’nin şefi sıfatıyla yer alan önemli bir müzisyen. Bu özellikleriyle, kolektif çalışma ve müzisyene saygı konusunda örnek bir kişilik. O benim kararlarıma ışık tutarken, bu kararların hayata geçmesinde çok büyük rol oynuyor. Bunca yıldan sonra, benim kendimi gerçekleştirmeme yardımcı olacak en doğru kişi olarak görüyorum kendisini. Ayrıca müzikal düşünce yapımız o kadar güzel uyuşuyor ki, sahnede de birlikte olmayı tercih ediyoruz.

Asla Asla ile ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?

-Şarkımızın klibi pandemik sürecin bir ürünüdür. Eşim bir akşam “Gel bak ne yaptım!” diye heyecanla beni yanına çağırıp klibi izletti. Kendi kendine, stok görüntüler ve benim fotoğraflarımla bir klip yapmış şarkıya. Çok şaşırdım; fakat çıkan ürün de çok hoşumuza gitti. Bu, yapımcımızın da hoşuna gidince şarkı tekli olarak yayınlandı. Gerek radyolar, gerekse dijital platformlardan çok güzel dönüşler alıyoruz. Özellikle Avrupa dinleme/izleme rakamları bizi çok mutlu ediyor.

Asla Asla sonrasında yapmayı düşündüğünüz çalışmalar var mı?

-Öncelikle YouTube kanalımı biraz geliştirmek istiyorum. Çeşitli sürpriz “cover”lar olacak, onları Buket Bengisu kanalından izleyebileceksiniz. Elimde hazır halde bekleyen bir albümlük şarkı var. Eski zamanlar olsa albüm yayınlamak an meselesi ama günümüzün tüketim şartları içinde bu eserleri doğru zamanda dinleyicilerimle buluşturmak en büyük arzum.

Röportajın tamamı için tıklayın

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.