MüzikMüzik Haber

Bülent Ersoy’dan Zeki Müren Tepkisi!

Zeki Müren Çıkışı tepki toplayan Alpay'a bir yorum da Bülent Ersoy'dan geldi.

Zeki Müren Çıkışı tepki toplayan Alpay’a bir yorum da Bülent Ersoy’dan geldi. Zeki Müren’e sevgisiyle bilinen Bülent Ersoy, Zeki Müren hakkında yapılan yorumlara sessiz kalmadı.

“On kulağım olsa biriyle Zeki Müren dinlemem. Zeki Müren abartılı üslubu ve Türkçe’siyle Türk Sanat Müziği’ni katletmiştir.” sözleriyle birçok sanatçıdan tepki alan Alpay’a bir tepki de Bülent Ersoy’dan geldi.

Diva, ”Zeki Müren sanatçı doğan büyük bir duayendi. Kişilikler ve özel yaşamlar ile gerçek sanatkârların, gerçek sanatlarını istirhamım odur ki birbirlerine karıştırmamak gerekir. Bu büyük, yeri doldurulamayacak yorumculardan bahsederken lütfen daha hassasiyet ve kendilerine yakışır tarzda söylemler ile bahsetmenizi istirham ederim…” açıklamalarına yer verdi.

Zeki Müren’in seslendirdiği “Karanlık Ufuktan Güneş Doğmadı” eserini sosyal medya hesabından paylaşan Bülent Ersoy, şu ifadeleri kullandı;

”Muhterem Takipçilerim ; bugün gündeme düşen talihsiz bazı spekülatif açıklamalar karşısında suskunluğumu koruyamadım. Çünkü sözkonusu san’at ve büyük sanatkârlardı.
Türk San’at Musıkisinin en nadide ve en zor makamlarından biri olan Dilkeşhâveran makamındaki bu şarkı Zeki Arif Ataergin beyefendiye aittir. Ve Türk San’at Musıkisinin saz üstadlarının refakatleri ile bilhassa yaylı tambur sazının deha icraakârı merhum büyük Ercüment Batanay ( ki büyük usta ile son nefesini verdiği ana kadar gerek sahne emisyonlarım gerekse özel hayatımda da 30 sene özel sazım olarak daima beraber olup, çalışmaktan gurur duyduğum , onör duyduğum ) bu büyük dehanın refakatleri ile ölümsüz iki dev sanatçının saz ve yorumlarından yapılan icraları sizlere aktarmaya mecbur hissettim kendimi.
Hanımefendiler ve beyefendiler ; sanatkârlar güçlerini yeteneklerinden , seslerinden, yüksek ruhlarından ve de bilgi birikimlerinden alırlar. O yüzden sanatçılar için “ Sanatçı olunmaz , sanatçı doğulur” “ sözüyle Zeki Müren sanatçı doğan büyük bir duayendi. Kişilikler ve özel yaşamlar ile gerçek sanatkârların , gerçek sanatlarını istirhamım odur ki birbirlerine karıştırmamak gerekir .Bu büyük, yeri doldurulamayacak yorumculardan bahsederken lütfen daha hassasiyet ve kendilerine yakışır tarzda söylemler ile bahsetmenizi o devirde yaşayan bir sanatçı olarak herkesten recâlarım ile istirham ederim efendim.”

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
14
+1
0
+1
201
+1
100
+1
0
+1
0
+1
15
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/uBFf1
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.