MüzikMüzik Haber

Burhan Şeşen MÜYORBİR Seçimleri Öncesi Yeni Dönem Projelerini Açıkladı

28 Eylül'de gerçekleşmesi planlanan MÜYORBİR seçimleri öncesi Burhan Şeşen, yeni döneme dair projelerini açıkladı.

28 Eylül’de gerçekleşmesi planlanan MÜYORBİR seçimleri öncesi Burhan Şeşen, yeni döneme dair projelerini açıkladı.

Kısa adı MÜYORBİR olan Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nin 11. Olağan Genel Kurul’u öncesi mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen, sosyal medya hesabı aracılığıyla üyeleri ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Yeni dönemdeki projelerini açıklayan Şeşen, ”Pandemi salgını gösterdi ki olağanüstü durumlarda kullanılmak üzere meslek birliğimizin bir yardımlaşma fonuna ihtiyacı var. Bunu genel kurulda sizlerin onayına sunacağız. MESAM ve MSG’ye üye olmayan ve sağlık sigortası bulunmayan üyelerimiz için özel sağlık sigortası yaptıracağız. Emeklilik hakkı ve sosyal güvenceye kavuşabilmek için Müzisyenler Sendikası ile ortak hareket edeceğiz. Yurtdışına çıkışlarda yaşanan sorunları giderebilmek için bakanlıklar arası koordinasyonla vize kolaylığı sağlayacağız. Radyo ve televizyonlardaki tek tip müzik yayınına son verebilmek için bir adil yayın komisyonu kurucağız…” dedi.

Besteci ve müzik yapımcısı Burhan Bayar, MÜYORBİR seçimleri öncesi konuştu. MESAM’daki yönetim değişikliğinden sonra gözler 28 Eylül’de yapılacak olan MÜYORBİR seçimlerine çevrildi. Burhan Bayar da seçimler öncesi tartışma yaratacak bir açıklamada bulundu. Burhan Bayar, ”Eylülde MÜYORBİR seçimleri var. Oy avcılarının aklına yeni geldi üyeler. Kendi mesleğinde başarısız kişiler yönetmeye aday. Bu kişilere oy vermeyiniz. Mazeretiniz varsa genel kurula gelemiyorsanız, vekalet vermeyiniz. MESAM’ın başına gelenlerden ders alın” dedi.

İlgili Haber: Burhan Bayar MÜYORBİR Seçimleri Öncesi Konuştu: MESAM’ın Başına Gelenlerden Ders Alın

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu