Albüm & SingleMüzikVideo

Çaba – Nankörsün Video Klibi Yayında

Çaba'nın, Özdemir Müzik etiketiyle yayınlanan "Nankörsün" isimli tekli çalışması, video klibiyle yayında.

Çaba’nın, Özdemir Müzik etiketiyle yayınlanan “Nankörsün” isimli tekli çalışması, video klibiyle yayında. Söz ve müziği Çaba imzalı şarkının düzenlemesini Ahmet Özgül üstlendi. Şarkının video klibinde yönetmen koltuğuna Metin Boyraz oturdu.

video klibi izlemek için tıklayabilirsiniz
Çaba hakkında;

Şair, Yazar, Müzisyen, Besteci. 27 Ekim 1981’de Ankara’da doğdu. Diyarbakır-Erganili Gazeteci-Yazar ve Şair Enver Yorulmaz’ın oğludur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yeni Çaba dergisinin Ankara temsilciliğini yaptı.

Askerlik görevini İzmir Gaziemir’de Hava Teknik Okullar Komutanlığında tamamladı. Halen Ankara Yenimahalle Belediyesi’nde İdari İşler Personeli olarak görev almasının yanı sıra, müzik ve edebiyat çalışmalarını sürdürmektedir. Elif Özdemir’le evli (2010) ; Barış ve Gökay adlarında iki çocuk babasıdır. İngilizce biliyor. Henüz Ana Okulunda iken resim yapmaya yöneldi, ilk ödülünü de buradan aldı. İki yaşındayken bir bankanın tasarrufu teşvik reklam kampanyasında oyuncu olarak yer aldı. İlköğretim yıllarında şiire ve müziğe yöneldi.

Dokuz yaşında iken sanatçı Nilüfer’le birlikte sahneye çıktı, söylediği şarkılarla beğeni topladı. Lise öğrenimi boyunca sporla da ilgilenirken, Serbülent Yasun yönetimindeki HAMOY (Halk Müziği ve Oyunları Derneği) korosunda yer aldı. Bu dönemde Bilgisayar ve İngilizce Kurslarına da giderek kendini geleceğe daha donanımlı hazırlamanın çabasını verdi. Diyarbakırlı ses sanatçılarından Emrah, Mahsun Kırmızıgül, Kenan Temiz, Emin Turgay, Recep Kaymak, Coşkun Sabah ve diğer sanatçı hemşerilerinin etkisinde beste yapmaya başlayan Üstün Çaba Yorulmaz, şimdiye kadar 200’e yakın güfte yazdı, 60’a yakın eserini beste haline getirdi.Şimdi bestelenmiş güftelerinden oluşan “Zaman Geçmeden” adlı üçüncü şiir kitabını hazırlığı içindedir.

ESERLERİ: Yıldızlara Baktıkça Beni Anımsa (2002), Kalbimin Sessiz Çığlığı (2005). KAYNAK: İhsan Işık / Resimli ve Metin Örnekli Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi (2006, 2007) – Diyarbakır Ansiklopedisi (2013) – Geçmişten Günümüze Diyarbakırlı İlim Adamları Yazarlar ve Sanatçılar (2014).

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu