RöportajlarSanatçı RöportajıVitrin

Çağla Bozcaada: ‘Dejavu’ Toksik İlişkileri Yansıtan Bir Şarkı

Çağla Bozcaada, MüzikOnair'dan Alper Ergez'e verdiği röportajda sosyal medyada nasıl ünlendiği, müzik hayatına nasıl başladığı ve gelecek hedefleri hakkında konuştu.

Çağla Bozcaada, MüzikOnair’dan Alper Ergez’e verdiği röportajda sosyal medyada nasıl ünlendiği, müzik hayatına nasıl başladığı ve gelecek hedefleri hakkında konuştu.

1. Merhaba Çağla hanım Müzikonair’e hoş geldiniz. Öncelikle sosyal medyaya başlama serüveninizden biraz bahsedebilir misiniz?

Merhabalar çok teşekkür ederim. Ben aslında sosyal medyanın her zaman mutfak tarafındaydım en başından beri de öyle oldu. Yeni nesil olan influencer marketingi ilk keşfedenlerden biriyim. 18 yaşından beri bu alanda çalışmalar yürütüp çok başarılı işler gerçekleştirdim ve bunu yaparkende reklamcılık bölümünden mezun oldum. Çok başarılı kişilerle daha yeni başlangıç zamanlarımda çalışma şansı yakalayıp kendimi bu alanda gösterdim diyebilirim. Mutfak alanında çalışmalarıma devam ederken müzik tarafında mutfaktan çıkmak istedim.

2. Bir gün herkes tarafından tanınan geniş kitlelerce bilinen biri olmayı düşünüyor muydunuz? Fenomen olmak sizin için ne ifade ediyor?

Aslında bunun için şöyle bir cevap verebilirim. Liseden beri tanılınan taraflarda olacağım belliydi. O noktada çok güzel işler yapan dostlarım vardı. Asıl işimden kaynaklı bir çok fenomenle çalışma fırsatı buldum. Bu süreklilik haline gelince bu alanda mecburen tanınmış hale geldim. Müzik tarafı başlayınca bu kitle daha fazla artmaya başladı fakat kendime fenomen diyemem henüz.

3. Müziğe olan ilginiz ne zamandan beri var? Müzik ile ilgili özel bir eğitiminiz var mı?

Babam ve annemden kaynaklı ilgim oluştu. Babam gençken iyi bateri çalarmış ve bekarken ev arkadaşlarının bir süre Kayahanla İskender Paydaş olduğunu biliyorum. Küçükken onları çok duyuyor ve işlerini de takip ediyordum. Anneminde sesi çok güzeldir. Sonra stüdyo imkanım olunca ajansımızın alt katında, günlük gibi konuştumda durdum. Baktım hem içim rahatladı hemde şarkılarım ortaya çıkmaya başladı. Büyük motive oldu benim için. Şimdilerde bateri ve ses eğitimi alıyorum. Yeni almaya başladım. Yolda gitti bu zamana kadar.

4. En son  ‘’Dejavu’’ isimli çalışmanızla müzikseverlerle buluştunuz. Bu şarkınızda kimlerle çalıştınız ve şuana kadar gelen dönüşlerden memnun musunuz?

Bu şarkı benim için çok özel oldu. Gerçek bir hikayeden çıktı çünkü. KeinRudd, TunaBoy, Denizkan Boz, Jager’ in inanılmaz destekleri oldu. Dönüşler harika çok mutluyum. Negatif dönüşler almadım. Kötüleride başım gözüm üstüne olur. Eleştirilere açığım.

5. ‘Dejavu’ isimli şarkınızın hikayesinden biraz bahsedebilir misiniz?

Toksik ilişkileri yansıtan bir şarkı. Çok fazla mutsuz ilişkiler duyuyordum kadın arkadaşlarımdan, sürekli karşılıksız ve onca emek vermelerine rağmen tutunamadıkları ilişkilerdi. Bunun üzerine düşünüp yaptığımız aslında dip olarak dark bir şarkı olarak çıktı. Şarkıda tamamen birbirleriyle bir türlü olamayan iki insan var. Bu ilişkinin kadın tarafından hisleri anlatılıyor.

6. Hayranlarınızla nasıl bir iletişim kuruyorsunuz?

Bu konuda superwoman gibiyim üzgünüm kibar olamayacağım. Herkese gücüm yettiğince iletişim kurup destek olmaya çalışıyorum.

7. Müzik dışında oyunculukta düşünüyor musunuz?

Kısmet diyelim. Hayatta düşünmem dediğim her şey başıma geldiği için kısmet.. sanatın ve güzel hissettiren her şeyin içinde olabilirim.

8. Çalışma hayatınızın dışında başka bir ilgi alanınız merakınız var mı? Mesela bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz?

Çizim yapıyorum ve koyu Fenerbahçeliyim boş zamanlarımda genelde maçlara gitmeye çalışıyorum. Bir günüm ajansta çalışarak akşam bazı günler studyo bazı günler dinlenerek geçiyor. Tabi eğlenmeyi de unutmuyorum.

9. Son olarak Müzikonair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

İnanılmaz çalışmalar yapıyorsunuz. Sizleri zaten takipteydim. Çok memnun olduğum tanıştığıma. Tüm dinleyenlerime ve Müzikonair okuyucularına sevgilerimi yolluyorum. Asla vazgeçmeyin. Zor olanı başarmak daha keyifli.

Röportaj: Alper ERGEZ – MüzikOnair 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.